Choroby i szkodniki warzyw

  Choroby i szkodniki warzyw

  Nie zawsze możliwe jest dostrzeżenie sprawcy, dlatego też niejednokrotnie prezentujemy (w tym na ilustracjach) szkody, jakie wyrządza roślinie. Specjalistom zajmującym się profesjonalnym doradztwem w zakresie ochrony roślin a także studentom uczelni rolniczych i przyrodniczych, dedukujemy szereg zdjęć spod mikroskopów (konwencjonalnych, także mobilnych cyfrowych) i lup – pozwalających na dostrzeżenie i bardzo dokładne rozróżnienie sprawców – w efekcie postawienie trafnej diagnozy.

  Na kartach książki podpowiadamy, sugerujemy, przekazujemy doświadczenia odnośnie do sposobów zapobiegania lub radzenia sobie z zagrożeniem. Przedstawiamy jak wykorzystać wszystkie możliwości znane obecnie nauce i praktyce – integrujemy metody ochrony.

  Dajemy wskazówki odnośnie do:

  • wyboru stanowiska,
  • wykorzystania odpornych odmian,
  • terminów siewu bądź sadzenia rozsady (aby ominąć okresy krytyczne wzmożonego nasilenia agrofaga i jego poszczególnych pokoleń),
  • takiego prowadzenia i pielęgnacji plantacji (nawożenia, nawadniania), aby rośliny były w doskonałej kondycji,
  • wykorzystania dostępnych na rynku środków ochrony roślin lub produktów (często pochodzenia naturalnego), których efektem ubocznym jest ograniczanie populacji patogenów i szkodników.

  Wszystkie te informacje znajdziecie Państwo w naszej książce – obszernej treściowo i bogatej w ilustracje (ponad 600 kolorowych zdjęć!).