Autostrada A2 jeszcze droższa

fot. pixabay

Od 10 stycznia 2022 r. nowe stawki opłat za przejazd płatnymi odcinakami Autostrady Wielkopolskiej na trasie Nowy Tomyśl-Konin. 

Za przejazd każdym z trzech 50 km odcinków autostrady Nowy Tomyśl-Konin wynosi:

  • 25 zł – Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach)
  • 37 zł – Kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)
  • 57 zł – Kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)
  • 87 zł – Kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)
  • 250 zł – Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne)

“Zmiana cen podyktowana jest wzrostem kosztów utrzymania, obsługi kredytów oraz realizacją wieloletniego planu inwestycyjnego. Rosnąca w szybkim tempie i utrzymująca się na najwyższym poziomie od 20 lat inflacja, wzrost cen w sektorze budowlanym oraz cen producenckich przekładają się na wzrost kosztów zarówno utrzymania, jak i aktualnie realizowanych i planowanych inwestycji” – czytamy w komunikacie Autostrady Wielkopolskiej o wprowadzeniu podwyżek.

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności