Pomidor Yoom innowacją roku na Fruit Logistica, srebro i brąz dla polskich produktów

fot. FRUIT LOGISTICA

Tegoroczna nagroda FRUIT LOGISTICA Innovation Award (FLIA) trafiła do pomidora Yoom ™ firmy Syngenta. Z ok. 30% wszystkich oddanych głosów jest wyraźnym zwycięzcą konkursu na innowację roku w międzynarodowym przemyśle owocowo-warzywnym. Odwiedzający FRUIT LOGISTICA mieli dwa dni na głosowanie.

Holenderska firma Syngenta wygrała FLIA wcześniej w 2012 roku za swoją czerwoną paprykę Angello. Pomidor Yoom przekonał głosujących swoimi wyglądem i walorami smakowymi oraz prozdrowotnymi: w zależności od godzin nasłonecznienia jego kolor zmienia się od fioletowego do czarnego. Niezmienna pozostaje wysoka zawartość witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, a także słodko-kwaśny i lekko pikantny smak „umami”.

Yoom fot. M. Korzeniowska

Srebrna nagroda FLIA trafiła do polskiej firmy Silbo za certyfikowane opakowanie owoców i warzyw z barwnikami i klejami na bazie wody („Kompostowalne, elastyczne, drukowane opakowania”).

biodegradowalne opakowanie firmy Silbo fot. M. Korzeniowska

Brązowa nagroda FLIA została przyznana za zrównoważone opakowanie: „SoFruMiniPak® Eco View” polskiej firmy SoFruPak Witold Gai. Jest to produkt wykonany z zasobów odnawialnych, zapewnia dobrą wentylację i zoptymalizowane chłodzenie oraz jest w 100% biodegradowalny.

SoFruMiniPak fot. M. Korzeniowska
fot. M. Korzeniowska

informacja prasowa Fruit Logistica

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności