yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNowatorska aplikacja REELVIEW do satelitarnej oceny stanu plantacji

Nowatorska aplikacja REELVIEW do satelitarnej oceny stanu plantacji

PARTNER MATERIAŁU: Rivulis

Firma RIVULIS, lider na rynku nawadniania kroplowego, znana jest przede wszystkim z taśm kroplujących T-TAPE i D1000, linii kroplujących z kompensacją ciśnienia Hydro PC i D5000 oraz najpopularniejszych w szklarniach kroplowników indywidualnych SUPERTIF. Opracowanie tych rozwiązań jest efektem doświadczenia firmy, która została założona w 1966 r. Obecnie RIVULIS ma 16 fabryk, 7 biur projektowych, ponad 2000 pracowników oraz 3300 partnerów biznesowych. Misją firmy jest popularyzacja mikronawadniania, które ma wiele zalet m.in.: oszczędność wody oraz jej precyzyjna aplikacja, możliwość stosowania fertygacji (oszczędność nawozu), ograniczenie presji chorób grzybowych, a w efekcie większy, zdrowszy, lepszy jakościowo i równomierny plon.

Tym razem firma RIVULIS przygotowała kolejne rewolucyjne rozwiązanie, które pomoże rolnikom w doglądaniu swoich upraw. Bezpłatna aplikacja REELVIEW przeznaczona na smartfony umożliwia monitoring pól pod kątem stadium wegetacji roślin uprawnych oraz poziomu wilgoci w samych roślinach na podstawie zdjęć satelitarnych. Aplikacja odczytuje stadium wegetacji na podstawie analizy zagęszczenia liści. Jest to pierwsze na rynku oprogramowanie w języku polskim dostępne do pobrania po zeskanowaniu poniższego kodu QR. Rozpoczęcie przygody z REELVIEW ogranicza się do 3 prostych kroków.

  • Zeskanuj kod QR
  • Dokonaj szybkiej rejestracji i podaj podstawowe informacje na temat swojej uprawy
  • Obrysuj na mapie kontury swojego pola

Na serwisie YouTube dostępne są również krótkie filmiki instruktażowe w języku polskim pokazujące proces instalacji oraz wyjaśniające jak interpretować zdjęcia satelitarne (linki pod artykułem). Zdjęcia satelitarne NDVI umożliwiają wykrywanie problemów związanych z nawadnianiem, nawozami, chorobami oraz innych komplikacji, nawet zanim staną się widoczne gołym okiem. Aplikacja ReelView pomaga wykrywać małe problemy zanim staną się dużymi. Najbardziej obrazowym przykładem może być zatkana linia kroplująca. Wyschnięty pas gleby będzie zaznaczony na zdjęciu kolorem czerwonym. Dzięki temu przede wszystkim dowiesz się o problemie, a miejsce uszkodzenia szybko zlokalizujesz dzięki zdjęciu satelitarnemu.

Ponadto po zaznaczeniu swojego pola uzyskujemy dostęp do danych historycznych dotyczących wegetacji i nawodnienia do kilku lat wstecz, co również pomaga nam w odkryciu anomalii powtarzających się co sezon. Zdjęcia satelitarne wykonywane są co 5 dni, a ich rozdzielczość określona jest pikselem 10 x 10 m. Jedynym ograniczeniem dla aplikacji mogą być dni pochmurne uniemożliwiające wykonanie zdjęcia obszaru z satelity. Minimalny obszar pola jaki można zaznaczyć to 0.1 Ha, a maksymalny w darmowej wersji promocyjnej to 50 Ha. W aplikacji można obrysować kilka pól, natomiast muszą one znajdować się w promieniu maksymalnie 100km. Aplikacja przysyłam alerty SMS informujące o dostępności aktualnego zdjęcia oraz o ekstremalnych zjawiskach pogodowych.

 

Aplikacja REELVIEW jest uproszczoną darmową wersją bardziej kompleksowego, płatnego oprogramowania MANNA. W odróżnieniu of REELVIEW, aplikacja Manna wykonuje zdjęcia satelitarne codziennie oraz daje rekomendacje dotyczące nawadniania analizując dzienną ewapotranspirację, typ gleby, rodzaj uprawy oraz dane historyczne konkretnego pola. (https://manna-irrigation.com/)

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Aplikację REELVIEW można pobrać również po zeskanowaniu kodu QR znajdującego się poniżej. Kod znajduje się również na każdej etykiecie rolki linii i taśmy kroplującej firmy RIVULIS (T-Tape, D1000, D5000, Hydro PC, Hydrogol).


Link do strony z kodem QR: https://www.rivulis.com/reelview/polska/

Linki do filmików instruktażowych:

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl