yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny na rynku nawozów. Agrochem Puławy wprowadza poprawki

Aktualne ceny na rynku nawozów. Agrochem Puławy wprowadza poprawki

Sytuacja na rynku nawozów azotowych i wieloskładnikowych w ostatnich miesiącach charakteryzuje się niską zmiennością. Wprowadzane poprawki zwykle są niewielkie, natomiast ceny wciąż pozostają na dość wysokim poziomie.

Agrochem Puławy, dystrybutor Grupy Azoty, wprowadził 14 marca kolejną aktualizację cennika nawozów azotowych. W ramach przypomnienia, poprzednia aktualizacja miała miejsce 25 lutego. Wówczas nie doświadczyliśmy pozytywnych zmian. Wręcz przeciwnie, cena nawozów RSM wzrosła.

Jakie zmiany zaszły w cenniku z 14 marca? Tak jak wspominaliśmy, nowy cennik nie wprowadził wielkich zmian, niemniej… Porównując ceny możemy doszukać się kolejnej podwyżki, tym razem w przypadku nawozu Pulrea + INu, czyli mocznika z inhibitorem ureazy. Koszt surowca wynosi aktualnie 2930,00-2990,00 zł/t, natomiast uprzednio było to 2840,00-2890,00 zł/t. Tak więc, różnica na tonie to 90,00-100,00 zł.

Wprawdzie zmiany w ostatnich dwóch cennikach można rozpatrywać jako mało znaczące oraz kosmetyczne poprawki, jednak nie zmienia to faktu, że sytuacja w pewnym stopniu się pogorszyła. Przedstawione zjawisko, uwzględniając wciąż bardzo wysokie koszty surowca, okazuje się dość niekorzystnym trendem.

Poniżej przedstawiamy aktualny cennik nawozów opublikowany przez Agrochem Puławy. Obowiązuje on od dnia 14 marca do odwołania lub wyczerpania zapasów. Widoczne w nim ceny odnoszą się rzecz jasna do zakupu hurtowego, więc koszt surowca w składach może okazać się nieco wyższy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Aktualne ceny nawozów azotowych

Nawiązują natomiast do cennika nawozów wieloskładnikowych… Ten wciąż pozostaje bez jakichkolwiek zmian od 21 grudnia roku ubiegłego. Z jednej strony to pozytywne zjawisko, gdyż nie doświadczamy podwyżek. Z drugiej jednak, stawki pozostają dość wysokie…

Aktualne ceny nawozów wieloskładnikowych

Co o tym wszystkim sądzicie?

Źródło: agrochem.com.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl