• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAzot prosto z powietrza

Azot prosto z powietrza

Firma Chemirol zorganizowała 3 marca w Ciechocinku konferencję prasową, na której zaprezentowano nowość w ofercie BlueN – produkt mikrobiologiczny, który dostarcza roślinom azot z powietrza.

BlueN zawiera naturalnie występujący szczep metylobakterii. Po aplikacji w formie oprysku nalistnego BlueN wnika do wnętrza roślin przez aparaty szparkowe, a następnie swobodnie przemieszcza się wewnątrz tkanek zasiedlając głównie część nadziemną. Bakterie Metylobactrium symbioticum tworzą kolonie o różowym kolorze, które absorbują długie fale światła. Zaabsorbowane w ten sposób światło umożliwia roślinie wykorzystanie większej ilości światła, a więc większą aktywność fotosyntetyczną. Bakterie BlueN, tak, jak bakterie azotowe przy użyciu nitrogenazy przekształcają azot atmosferyczny w formę dostępną dla roślin. W ten sposób BlueN dostarcza od 30 do 70 kg azotu roślinom, pozwalając w ten sposób optymalizować koszty nawożenia.

W uprawach warzyw BlueN zaleca się stosować między fazą 4. liścia, a początkiem kwietnia w ilości 333 g/ha, zalecana ilość cieczy roboczej od 100 do 400 l. Produkt jest łatwy w stosowaniu i przechowywaniu (można go przechowywać do 2 lat). Jest zalecany w wielu rodzajach upraw i mieszać z innymi środkami ochrony roślin.

Producentem BlueN jest Corteva Agroscience, która powierzyła dystrybucję tego produktu firmie Chemirol.

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl