yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKolejne spadki cen nawozów, ale do „normalności” jeszcze daleko…

Kolejne spadki cen nawozów, ale do „normalności” jeszcze daleko…

W miniony piątek Agrochem Puławy, oficjalny dystrybutor Grupy Azoty, zaktualizował cennik nawozów wieloskładnikowych. Jak się okazuje, koszt surowca po raz kolejny został obniżony. Stawki wciąż pozostają jednak na znacznie wyższym poziomie aniżeli przed wybuchem wojny…

Kwestia cen oraz dostępności nawozów w minionych miesiącach wiązała się z dużą niepewnością. Obecnie notujemy obniżki surowca, co rzecz jasna jest niezwykle pozytywnym zjawiskiem, jednak warto zaznaczyć, że stawki wciąż pozostają na zdecydowanie wyższym poziomie aniżeli przez wybuchem wojny na Ukrainie.

Co gorsza, wciąż ciężko określić jak sytuacja potoczy się w przyszłości. Wprawdzie koszt surowców wykorzystywanych przy produkcji nawozów jest o wiele niższy i powinno to znajdować odzwierciedlenie w dalszych zmianach w cennikach na korzyść rolników, niemniej… Wkraczamy w nowy sezon, a to może skutkować większym popytem na nawozy, co umożliwi ich producentom utrzymanie stawek na nieco wyższym poziomie.

Wzrost popytu nie jest jednak w stu procentach pewny. W minionych miesiącach rolnicy byli bowiem zachęcani do uzupełnienia zapasów. Niestety, część z nich była na tyle zdezorientowana bieżącą sytuacją, co jest w pełni zrozumiałe, że uległa namowom i zakupiła nawozy w wyższych cenach. Te jednak z biegiem czasu spadły…

Odnosimy wrażenie, że owe „zachęty” nie powinny mieć miejsca, gdyż wielu rolników straciło przez to wiele tysięcy złotych. Pozostaje mieć nadzieję, że już nigdy ceny nie powrócą do rekordowych wartości, a w cennikach będziemy mogli odnotować tylko i wyłącznie obniżki.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Poniżej przedstawiamy aktualny cennik nawozów wieloskładnikowych opublikowany przez Agrochem Puławy w dniu 24 marca 2022 roku. W celu porównania dołączamy także poprzednie zestawienie cen surowca, które obowiązywało od 17 do 24 marca.

Źródło: agrochem.com.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl