• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSpadek produkcji nawozów w lutym 2023 roku

Spadek produkcji nawozów w lutym 2023 roku

Dostępność oraz przystępność cenowa nawozów to aktualnie bardzo ważne aspekty w kontekście uzyskania wysokiej jakości plonów. Jak się okazuje, wolumen produkcji surowca jest znacznie niższy aniżeli przed rokiem, czego doświadczyliśmy już w styczniu. Jak sytuacja przedstawia się w lutym?

Grupa Azoty w 2023 roku rozpoczęła publikowanie danych tyczących się wolumenu produkcji. Miesięczne raporty zawierają wstępne, skonsolidowane dane według głównych grup produktowych. Ostateczne kwartalne wyniki produkcyjne zostaną opublikowane w skonsolidowanym raporcie za I kwartał 2023 roku. Jak informuje spółka, wielkość produkcji dostosowywana jest do bieżącej sytuacji podażowo popytowej na rynku europejskim.

Jakich danych możemy doszukać się w segmencie „agro”? Zacznijmy od nawozów azotowych. W lutym 2023 roku wolumen produkcji owego produktu wyniósł 196 tys. ton, natomiast w tym samym miesiącu roku ubiegłego 297 tys. ton. Oznacza to spadek o 101 tys. ton, czyli o 34%.

Nie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku nawozów wieloskładnikowych, gdyż i tutaj możemy zaobserwować znaczący spadek produkcji. W drugim miesiącu roku bieżącego wolumen ukształtował się na poziomie 37 tys. ton, co jest liczbą mniejszą aż o 53 tys. ton. Rok temu wyprodukowano bowiem 90 tys. ton nawozów wieloskładnikowych. Spadek wynosi więc 59%.

W przypadku nawozów specjalistycznych różnica w wolumenach jest nieco niższa. Należy mieć jednak na względzie, że jest to dział nieco mniej rozwinięty. W lutym 2023 roku wyprodukowano 27 tys. ton surowca, natomiast w adekwatnym okresie minionego roku 36 tys. ton. Wolumen produkcji obniżył się o 9 tys. ton, co jest równoznaczne ze spadkiem o 25%.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W segmencie „chemia” warto wyróżnić mocznik, którego produkcja spadła o 57 tys. ton. Rok temu w lutym wynosiła bowiem 127 tys. ton, a aktualnie osiągnęła pułap 70 tys. ton, czyli o 55% mniej.

Źródło: grupaazoty.com


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl