yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWyczekiwany spadek cen nawozów… Agrochem Puławy aktualizuje cenniki

Wyczekiwany spadek cen nawozów… Agrochem Puławy aktualizuje cenniki [17.03.2023]

Od piątku 17 marca Grupa Azoty znacząco obniża ceny nawozów azotowych i wieloskładnikowych w swojej autoryzowanej sieci dystrybucyjnej, dostosowując ceny swoich produktów do bieżącej sytuacji rynkowej. To już kolejna obniżka w tym roku po obniżce z lutego 2023 roku – czytamy w komunikacie spółki. 

Co wpłynęło na spadek cen nawozów?

Największy polski producent realizuje swój najważniejszy cel, czyli dostarczanie polskim producentom rolnym nawozów najwyższej, sprawdzonej jakości, zapewniającej wielkość i powtarzalność produkcji – przekazuje Grupa Azoty.

Jak informuje, decyzja o kolejnej w tym roku, tak znaczącej obniżce cen nawozów Grupy Azoty to m.in. odpowiedź na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania rynkowe i dostosowanie cen produktów do bieżącej sytuacji na rynku surowcowym.

– Należy podkreślić, że to już trzecia obniżka na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W październiku ubiegłego roku obniżyliśmy ceny nawozów o ok. 1000 zł/t, z kolei od lutego br. cenniki zostały obniżone o ok. 20-30 proc. – mówi Marcin Kowalczyk, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A., Prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy.

Jak prezentują się aktualne ceny nawozów?

Wprawdzie wciąż ciężko mówić o poziomie cen sprzed wojny, jednak aktualne cenniki prezentują zdecydowanie bardziej atrakcyjne ceny w porównaniu z poprzednimi. Spadki możemy zaobserwować zarówno w przypadku nawozów azotowych, jak i NPK.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto jednak podkreślić, że nie jest to niczym niesamowitym, gdyż na europejskim rynku spadek cen mogliśmy zaobserwować znacznie wcześniej. Pozostaje się więc zastanawiać, dlaczego Polska czekała ze zmianami dłużej aniżeli europejscy producenci surowca…

Poniżej przedstawiamy aktualne cenniki oraz te, które obowiązywały do tej pory.

Źródło: grupaazoty.com / agrochem.com.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl