yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościYara wznawia produkcję amoniaku

Yara wznawia produkcję amoniaku

Norweska firma nawozowa Yara wznawia produkcję amoniaku w niektórych zakładach w Europie.

Przypominamy, że firma Yara ograniczyła produkcję amoniaku w wielu zakładach w Europie od września do listopada, a to za sprawą skoku cenowego gazu ziemnego wykorzystywanego w procesie produkcyjnym.

Ceny nawozów gwałtownie wzrosły w tym roku, śledząc wyższe koszty energii, narażając kluczowe uprawy na ryzyko i zwiększając globalne bezpieczeństwo żywnościowe i obawy o inflację, twierdzą analitycy. „Cena gotowego nawozu azotowego wzrosła w tym kwartale do poziomu, na którym opłacało się rozpocząć produkcję, ponadto wzrosła również światowa cena amoniaku” – powiedział rzecznik Yara.

Firma Yara jest największym producentem i dystrybutorem amoniaku na świecie i posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji i dystrybucji tego produktu.

Uwzględniając konserwację i nieplanowane przestoje, europejska produkcja amoniaku Yara spadła o około 370 000 ton poniżej zdolności produkcyjnych (od września do listopada). Wpływ na produkcję gotowych nawozów został ograniczony, ponieważ nieopłacalna produkcja amoniaku została zastąpiona pozyskiwaniem z zakładów Yara poza Europą oraz z globalnej sieci handlu i transportu amoniaku” – podała firma. 

Yara będzie nadal monitorować sytuację, aby nadal zaopatrywać klientów, ale w razie potrzeby może ograniczać produkcję – podano.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Produkcja amoniaku (NH3) to najważniejszy element działalności firmy Yara już od ponad stu lat. Norweski koncern jest w stanie wyprodukować 8,5 miliona ton amoniaku rocznie na całym świecie, z czego 4,9 miliona ton pochodzi z Europy.

źródło: yara, reuters

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl