Kapusta biała i czerwona głowiasta, brokuły, kalafiory i inne kapustne – Komunikat Warzywniczy Procam z 1.06.2020 r.

fot. A. Czajka

Uwaga!!!!!
W dniach 29 maja. br – 1 czerwca. br modele chorobowe wykazały optymalne warunki do rozwoju i infekcji mączniakiem rzekomym (Hyaloeronopspora parasiti).

Z uwagi na stosunkowo krótki okres inkubacji tej choroby, zalecane jest wykonanie zabiegów fungicydowych, w celu zapobieżenia szybkiemu rozprzestrzenieniu się mączniaka rzekomego, a tym samym ochrony naszych upraw.

W przypadku ochrony na rozsadniku, gdzie patogen może wyrządzić największe szkody, do zwalczania mączniaka rzekomego w kapuście i kalafiorze zarejestrowany jest Proplant 722 SL w stężeniu 0,15%, wydatek cieczy to 6l/m2.
Do zabiegów zwalczających mączniaka rzekomego po wysadzeniu na miejsce stałe zalecana jest w początkowej fazie azoksytrobina, którą wykorzystujemy do walki również z innymi chorobami.
Zabieg ochroniarski warto połączyć z nawożeniem i biostymulacją: tuż po sadzeniu stosujemy Pro Horti P 3-5 kg/ha + ImPROver 0,5 l/ha. Rośliny zaawansowane we wzroście wzmacniamy produktem NHCa Delta 3-5 l/ha.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności