yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNaturalne rozwiązanie na choroby odglebowe

Naturalne rozwiązanie na choroby odglebowe

Nowoczesne technologie uprawy i wydajne odmiany pozwalają osiągać wysokie plony, ale coraz częściej zdarza się ich ograniczenie przez choroby odglebowe. Problem ten trudno zwalczyć konwencjonalnymi środkami ochrony roślin, dlatego warto sięgać po rozwiązania biologiczne takie jak BIOCONTROL T34®.

Jest to środek, którego substancją czynną jest grzyb Trichoderma asperellum szczep T34. Rozwijając się w glebie stwarza środowisko niekorzystne dla rozwoju patogenów. Jest to produkt naturalny, którego zastosowanie nie niesie ze sobą ryzyka pozostałości.

FUNGICYD mikrobiologiczny

BIOCONTROL T34® oferowany jest w formie proszku do sporządzania zawiesiny wodnej (WP). Stosuje się go zapobiegawczo, w celu ochrony roślin uprawnych przed występowaniem patogenów Fusarium spp. oraz Phythium spp. ze względu na zdolność do kolonizacji podłoża i strefy korzeniowej roślin. BIOCONTROL T34® ogranicza występowanie tych patogenów, ponieważ konkuruje o przestrzeń w strefie korzeniowej i składniki pokarmowe, a także może pasożytować na grzybach chorobotwórczych dla roślin. Warto podkreślić, że zawartość Trichoderma asperellum szczep T34 wynosi 1×1012 jtk/kg.

T. asperellum pasożytuje patogeny roślin uprawnych i redukuje ich zdolność do infekcji. Jej działanie polega na wytwarzaniu enzymów, które działają negatywnie na patogeny. Zdolność do kolonizacji korzeni roślin uprawnych przez T. asperellum powoduje powstanie bariery konkurującej z patogenami o miejsce oraz składniki pokarmowe. Dzięki temu działaniu T. asperellum wpływa pozytywnie na wzmocnienie systemu odpornościowego rośliny uprawnej i pośrednio oddziałuje również na zdrowotność jej części nadziemnej.

Uniwersalne zastosowanie

BIOCONTROL T34® zarejestrowany jest w uprawie ponad 100 różnych gatunków. Spośród warzyw można go stosować np. w uprawach pomidora, papryki i oberżyny przeciwko zgorzelom siewek i gniciu korzeni powodowanym przez Pythium spp. W zastosowaniach małoobszarowych może być stosowany m.in. w uprawie roślin warzywnych na młode liście przeciwko zgorzelom siewek i rozsady powodowanym przez Fusarium spp. i Pythium spp.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Środek Biocontrol można stosować do podlewania rozsady, a także na pole przed wysadzeniem roślin

Znajduje również zastosowanie w takich warzywach jak koper, szpinak, sałata, cukinia, warzywa kapustne, ogórek, dynia w uprawach pod osłonami oraz w gruncie, a także w wielu uprawach warzyw prowadzonych w otwartym polu np. marchew, pietruszka, burak ćwikłowy, fasola. Co bardzo ważne może być stosowany także w cebuli i czosnku – uprawach, w których zwłaszcza Fusarium spp. na tzw. przecebulowanych polach powoduje spore spustoszenia. Można go stosować również w uprawie roślin zielarskich.

Fuzarioza cebuli to jedna z groźnych chorób odglebowych, która obniża plonowanie. W ograniczaniu tej choroby warto stosować produkty zawierające Trichoderma asperellum szczep T34

Sposoby stosowania

BIOCONTROL T34® stosuje się na różne sposoby. Można go mieszać z podłożem przed siewem lub sadzeniem roślin. Możliwe jest również zraszanie podłoża w trakcie wysiewu, przesadzania lub w trakcie uprawy. W niektórych uprawa możliwe jest moczenie korzeni rozsady lub aplikacja środka przez system nawadniający.

Warto wiedzieć, że BIOCONTROL T34®:

Działa w szerokim zakresie temperatur – od 6 do 30°C. Do optymalnego wzrostu wymaga wilgotności gleby na poziomie 60–70%. Można go stosować przed lub po zabiegach innymi środkami w odstępie 5 dni. Jest skuteczny w podłożu o pH od 5 do 9. Działa nawet do 12 tygodni od zastosowania.

W poprzednich sezonach środek ten był w ofercie firmy Agrosimex pod nazwą Xilon WP.

* Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl