• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
Informacje z firmNowa technologia CTS – Closed Transfer System

Nowa technologia CTS – Closed Transfer System

Liderzy branży rolniczej łączą siły, aby wprowadzić technologię CTS – system zamkniętego transferu.

Syngenta, ADAMA, BASF, Corteva Agriscience i Nufarm łączą siły, aby jeszcze bardziej poprawić sposób korzystania ze środków ochrony roślin poprzez promowanie stosowania technologii zamkniętego systemu przenoszenia (CTS). Każda z firm pilotuje teraz CTS „easyconnect” w wybranych krajach europejskich z korzyścią dla operatorów, rolników i finalnie środowiska.

System easyconnect składa się z dwóch elementów: unikalnej zakrętki – wstępnie zamontowanej na pojemnikach – i łącznika, które razem tworzą CTS. Do 2021/2022 planowane jest wprowadzenie szerokiej gamy znormalizowanych pojemników ze wstępnie zamontowaną zakrętką i oferowana ich rolnikom w Danii, Niemczech, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach.

System CTS umożliwia bezpośrednie przenoszenie środków ochrony roślin z ich oryginalnego pojemnika do zbiornika opryskiwacza i dokładny pomiar objętości przenoszonej substancji chemicznej.

Wprowadzenie CTS do szerokiej gamy produktów przyniesie realne korzyści dla środowiska poprzez znaczne zmniejszenie ryzyka rozlania podczas obchodzenia się z produktami. Dalsze zalety widać w zintegrowanym systemie płukania, który ułatwia czyszczenie i płukanie opakowań.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Aby zmaksymalizować czas spędzony na polu, operatorzy opryskiwaczy chcą skrócić czas ładowania bez zmniejszania bezpieczeństwa.

System easyconnect zdecydowanie w tym pomaga. Został on gruntownie przetestowany w wybranych krajach, testy trwają od 2015 roku. W oparciu o opinie rolników system jest stale ulepszany pod względem obsługi i prędkości, dzięki czemu napełnianie jest szybsze niż przez powszechnie używany lej indukcyjny.

Kolejni gracze z branży agrochemicznej, producenci sprzętu lub inne podmioty zainteresowane przyłączeniem się do uruchomienia easyconnect we wspomnianych wyżej krajach mogą skontaktować się z którąkolwiek z pięciu firm w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Katarzyna Owczarek

Na podstawie informacji prasowych


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl