yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSyngenta otwiera nowy zakład produkcyjny w Szwajcarii

Syngenta otwiera nowy zakład produkcyjny w Szwajcarii

Grupa Syngenta 2 września br. otworzyła swój pierwszy duży zakład produkcyjny od czasu utworzenia Grupy w czerwcu 2020 r. Ten krok oznacza znaczącą strategiczną inwestycję w  ochronę upraw. Jest to również ważny element ogólnej strategii Grupy. 

Erik Fyrwald, dyrektor generalny Syngenta Group powiedział: „Z dumą ogłaszamy uruchomienie naszego nowo nabytego światowej klasy zakładu w Muttenz. Inwestycja ta wzmacnia naszą strategię ochrony upraw polegającą na przyspieszeniu wzrostu i pokazuje nasze zaufanie do naszych innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie ochrony upraw”.

Nowy zakład o powierzchni 23 000 metrów kwadratowych w Muttenz wyposażony jest kilka bardzo elastycznych, wielofunkcyjnych linii produkcyjnych do opracowywania nowych składników i półproduktów. Znajduje się w pobliżu centrum rozwoju technicznego Grupy w Münchwilen, co ułatwi przejście nowych produktów z zakładu pilotażowego do produkcji na pełną skalę.

„To przejęcie dodatkowo wzmacnia rolę Szwajcarii jako centrum naszego globalnego wprowadzania nowych technologii. Ten wielofunkcyjny zasób jest idealny do wspierania technicznych procesów produkcyjnych, a lokalizacja nowego zakładu idealnie pasuje do naszego istniejącego portfolio – mówi Jon Parr, szef działu ochrony roślin grupy Syngenta. „W tych trudnych czasach jesteśmy szczególnie zadowoleni z możliwości ochrony miejsc pracy i powitania 70 wysoko wykwalifikowanych obecnych pracowników fabryki. Z niecierpliwością czekamy na skorzystanie z ich głębokiej wiedzy w przyszłości”. 

Przejęcie jest również dowodem ciągłych starań Grupy Syngenta o wzmocnienie swojej silnej obecności w Szwajcarii, gdzie Grupa ma swoją siedzibę. Zakład w Muttenz przyczyni się do osiągnięcia wysokich standardów zrównoważonego rozwoju w działalności Grupy, wspierając jej ogólny cel, jakim jest zmniejszenie śladu węglowego o co najmniej 50%, zmniejszenie zużycia wody o 20% i produkcji odpadów o 20% do 2030 roku.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

informacja prasowa firmy Syngenta

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl