„Choroby i szkodniki warzyw”…

… autorstwa dr Marii Rogowskiej i dr Jana Sobolewskiego wydane właśnie przez Plantpress to najobszerniejsze w języku polskim opracowanie zagadnienia dotyczącego chorób i szkodników roślin warzywnych, z pewnością także jedno z nielicznych na świecie.

Lata obserwacji prowadzonych przez współtwórców książki, badań, obecności w gospodarstwach całej Polski przyczyniły się do powstania tej monografii.

Drobiazgowe, obszerne opisy wyglądu poszczególnych stadiów wzbogaca wiele ilustracji pomocnych w poprawnym określeniu zagrożenia. Nie zawsze możliwe jest dostrzeżenie sprawcy, dlatego też niejednokrotnie prezentujemy (w tym na ilustracjach) szkody, jakie wyrządza roślinie. Specjalistom zajmującym się profesjonalnym doradztwem w zakresie ochrony roślin a także studentom uczelni rolniczych i przyrodniczych, dedukujemy szereg zdjęć spod mikroskopów (konwencjonalnych, także mobilnych cyfrowych) i lup – pozwalających na dostrzeżenie i bardzo dokładne rozróżnienie sprawców – w efekcie postawienie trafnej diagnozy.

Na kartach książki podpowiadamy, sugerujemy, przekazujemy doświadczenia odnośnie do sposobów zapobiegania lub radzenia sobie z zagrożeniem. Przedstawiamy jak wykorzystać wszystkie możliwości znane obecnie nauce i praktyce – integrujemy metody ochrony. Dajemy wskazówki odnośnie do: • wyboru stanowiska, • wykorzystania odpornych odmian, • terminów siewu bądź sadzenia rozsady (aby ominąć okresy krytyczne wzmożonego nasilenia agrofaga i jego poszczególnych pokoleń), • takiego prowadzenia i pielęgnacji plantacji (nawożenia, nawadniania), aby rośliny były w doskonałej kondycji, • wykorzystania dostępnych na rynku środków ochrony roślin lub produktów (często pochodzenia naturalnego), których efektem ubocznym jest ograniczanie populacji patogenów i szkodników.

Wszystkie te informacje znajdziecie Państwo w naszej książce – obszernej treściowo i bogatej w ilustracje (ponad 600 kolorowych zdjęć!).

(Z przedmowy do książki)

“Choroby i szkodniki warzyw” do nabycia w sklepie Plantpressu. 

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności