Dzień Otwartych Drzwi w Instytucie Ogrodnictwa

Dr Agnieszka Włodarek z Pracowni Chorób Roślin Warzywnych i Ozdobnych IO omawiała prowadzone badania

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym Dzień Otwartych Drzwi Instytut Ogrodnictwa zorganizowano w Sadzie Doświadczalnym z Dąbrowicach. Spotkanie odbyło się 8 czerwca.

W sadzie zorganizowano wystawę firm oferujących środki do produkcji ogrodniczej oraz odbywały się konsultacje z pracownikami naukowymi Instytutu Ogrodnictwa. Ponadto przygotowano cykl wykładów, dotyczących różnych zagadnień, m.in. nawadniania upraw, ochrony roślin sadowniczych i warzywnych przed chorobami czy zwalczania chwastów. Sadownicy mieli możliwość zobaczenia doświadczeń na miejscu, natomiast zainteresowani warzywnictwem, chcąc zobaczyć doświadczenia musieli pojechać do Skierniewic, gdzie w zakładach badawczych, zarówno przy ul. Kościuszki, jak i przy ul. Rybickiego naukowcy prezentowali doświadczenia.

Niestety nie wszystkie efekty prowadzanych doświadczeń można było zobaczyć, ponieważ o tej porze roku większość warzyw była jeszcze w bardzo wczesnej fazie wzrostu. Jednak pracownicy tych jednostek chętnie oprowadzali po swoich doświadczeniach i odpowiadali na pytania producentów.

Podczas tego spotkania można było uzyskać wiele cennych informacji, przede wszystkim dotyczących ochrony roślin i możliwości stosowania środków ochrony roślin. Naukowcy zwracali m.in. uwagę na to, że plantatorzy często mają problem ze zdiagnozowaniem przyczyny objawów występujących na roślinach.

Aleksandra Andrzejewska, Dorota Łabanowska-Bury

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności