• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
NawożenieInnowacyjne rozwiązania ICB Pharma w uprawie warzyw

Innowacyjne rozwiązania ICB Pharma w uprawie warzyw

PARTNER MATERIAŁU: ICB Pharma

W gospodarstwie Karola Bajona we Włoszakowicach, w którym produkowane są pomidory szklarniowe na powierzchni 1,6 ha od 2017 r. stosuje się nawozy do zadań specjalnych: Megis i Alatis polskiej firmy ICB Pharma. Ogrodnik podkreśla, że pozwalają one zachować rośliny w dobrej kondycji i dobrze odkarmić przez cały sezon utrzymując wysoką produktywność, nawet przy redukcji pozostałych kosztów.

Preparat Alatis stosowany jest wiosną i jesienią w okresach deficytu światła. Oprócz makro- i mikroskładników nawóz zawiera stymulatory procesu fotosyntezy, m.in. prekursor chlorofilu, analogiczny do występującego naturalnie w roślinach. Ponadto Alatis podnosi odporność roślin na szereg czynników stresowych, zwiększa wielkość plonu oraz jego parametry jakościowe.

Preparat Megis stosuje się w gospodarstwie przez cały okres wegetacji, aby poprawić wigor roślin i stymulować wzrost systemu korzeniowego roślin. Jednak szczególnie jego działanie uwidacznia się w okresie letnim, kiedy dzięki silnemu systemowi korzeniowemu rośliny nawet przy wysokich temperaturach nie słabną i dobrze pobierają składniki odżywcze.

System korzeniowy pod koniec października

Pozwala to ograniczyć suchą zgniliznę wierzchołków owoców w tym krytycznym czasie. Dodatkowo, aby zasilić rośliny wapniem, który jest istotny w profilaktyce suchej zgnilizny stosowany jest nawóz Canion Ca.

W tym sezonie, przy wspomaganiu roślin preparatami Megis i Alatis udało się zachować bardzo dobrą kondycję uprawy jeszcze w połowie października utrzymując kalibraż i jakość owoców. Było to o tyle utrudnione, że uprawa nie jest w tym roku ogrzewana od wiosny.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Karol Bajon stosuje również inny środek z oferty ICB Pharma – Siltac EC. Dzięki temu produktowi, jesienią czyści szklarnię z przędziorków i innych szkodników ograniczając ryzyko ich przeniesienia na kolejny sezon. Co istotne, jest to preparat o działaniu mechanicznym, nie dający pozostałości śor.

Karol Bajon opowiada o efektach stosowania nawozów Megis i Alatis w swoim gospodarstwie. Zapraszamy na film

 


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl