Innowacyjne rozwiązania ICB Pharma w uprawie warzyw

PARTNER MATERIAŁU: ICB Pharma

Karol Bajon

W gospodarstwie Karola Bajona we Włoszakowicach, w którym produkowane są pomidory szklarniowe na powierzchni 1,6 ha od 2017 r. stosuje się nawozy do zadań specjalnych: Megis i Alatis polskiej firmy ICB Pharma. Ogrodnik podkreśla, że pozwalają one zachować rośliny w dobrej kondycji i dobrze odkarmić przez cały sezon utrzymując wysoką produktywność, nawet przy redukcji pozostałych kosztów.

Preparat Alatis stosowany jest wiosną i jesienią w okresach deficytu światła. Oprócz makro- i mikroskładników nawóz zawiera stymulatory procesu fotosyntezy, m.in. prekursor chlorofilu, analogiczny do występującego naturalnie w roślinach. Ponadto Alatis podnosi odporność roślin na szereg czynników stresowych, zwiększa wielkość plonu oraz jego parametry jakościowe.

Preparat Megis stosuje się w gospodarstwie przez cały okres wegetacji, aby poprawić wigor roślin i stymulować wzrost systemu korzeniowego roślin. Jednak szczególnie jego działanie uwidacznia się w okresie letnim, kiedy dzięki silnemu systemowi korzeniowemu rośliny nawet przy wysokich temperaturach nie słabną i dobrze pobierają składniki odżywcze.

System korzeniowy pod koniec października

Pozwala to ograniczyć suchą zgniliznę wierzchołków owoców w tym krytycznym czasie. Dodatkowo, aby zasilić rośliny wapniem, który jest istotny w profilaktyce suchej zgnilizny stosowany jest nawóz Canion Ca.

W tym sezonie, przy wspomaganiu roślin preparatami Megis i Alatis udało się zachować bardzo dobrą kondycję uprawy jeszcze w połowie października utrzymując kalibraż i jakość owoców. Było to o tyle utrudnione, że uprawa nie jest w tym roku ogrzewana od wiosny.

Karol Bajon stosuje również inny środek z oferty ICB Pharma – Siltac EC. Dzięki temu produktowi, jesienią czyści szklarnię z przędziorków i innych szkodników ograniczając ryzyko ich przeniesienia na kolejny sezon. Co istotne, jest to preparat o działaniu mechanicznym, nie dający pozostałości śor.

Karol Bajon opowiada o efektach stosowania nawozów Megis i Alatis w swoim gospodarstwie. Zapraszamy na film

 

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności