“Kalafior i kapusta – aby kieszeń nie była pusta”. Zapis z webinarium z dnia 4.01.2023r.

W dniu 4 stycznia br. odbyło się webinarium “Kalafior i kapusta – aby kieszeń nie była pusta” w którym udział wzięci doradcy z firm: Enza Zaden, Biocont Polska, Grupa Mularski oraz ICL Polska.

Webinarium rozpoczęliśmy od tematyki handlu oraz wymagań sieci handlowych w segmencie kalafiora. Z kolei Marek Słota, producent warzyw gruntowych w miejscowości Chodów (gm. Charsznica) podsumował sezon 2022 w uprawie kapusty z przeznaczeniem na zaopatrzenie rynku warzyw świeżych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Warzywa kapustne są najczęściej uprawiane w Polsce i Europie. Wśród nich królują kapusta i kalafiory. Na sukces w produkcji kapusty i kalafiora ma wpływ wybór odmiany. Gatunki te zajmują ważne miejsce w bogatym portfolio firmy Enza Zaden (dystrybutor nasion Takii Seed), którą przedstawił Bernard Zioło.

Jednym z czynników decydujących o sukcesie w produkcji warzyw jest rozsada. Coraz częściej ogrodnicy decydują się na zakup gotowej rozsady wyprodukowanej w specjalistycznych zakładach. Jaką ofertę na bieżący sezon proponują specjaliści z Grupy Mularski omówił Daniel Babij.

Skuteczne nawożenie w uprawie warzyw kapustnych to kolejny temat, który omówiła dr inż. Diana Wieczorek, agronom firmy ICL Polska. Prelegentka zwróciła szczególną uwagę na efektywne działanie nawozów m.in. Agromaster, Polysulphate w oparciu o wyniki badań realizowanych w gospodarstwach warzywniczych w Polsce i na całym świecie.

Jakie są zagrożenia ze strony szkodników i jak w skuteczny sposób uchronić się przed ich żerowaniem? Czy preparaty biologiczne są równie skuteczne jak te konwencjonalne? na te pytania odpowiedział dr inż. Michał Pniak z firmy Biocont Polska.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu społecznościowego: https://www.facebook.com/portalwarzywa oraz na naszej grupie https://www.facebook.com/groups/2316490671955571. 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Nielegalne środki ochrony roślin

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności