Kupon na warzywa od lekarza?

warzywa

Nadwaga to problem, z którym walczy wiele ludzi na całym świecie. Często wynika to z niewiadomości co tak naprawdę powinniśmy jeść. Gdzie szukać rozwiązania problemu? Wielka Brytania wychodzi z inicjatywą.

Dwie na trzy osoby dorosłe w Wielkiej Brytanii walczą z nadwagą. Z czego to wynika? Według ekspertów w dużym stopniu przyczyniają się do tego złe nawyki żywieniowe i duża ilość tańszych, niskiej jakości produktów. Poza tym istotną kwestią jest ubóstwo, które często uniemożliwia zakup zdrowego jedzenia. W jaki więc sposób rząd zamierza to zmienić?

W planach jest wprowadzenie specjalnych kuponów, które lekarze będą mogli wręczać pacjentom. Dodatkowo, będą mieli możliwość skierowania ich na specjalne lekcje gotowania i edukacji żywnościowej. Pomoże to rodzinom lepiej się odżywiać jak i zwiększy ich świadomość na temat żywienia. A co za tym idzie, zwiększy szanse w walce z nadwagą.

Czy to pozwoli pozbyć się otyłości? Z pewnością nie od razu, ale w dłuższej perspektywie wytworzy odpowiednie nawyki żywieniowe, a także zwiększy świadomość co tak naprawdę powinniśmy jeść. Podobny zabieg przeprowadzono w USA, gdzie około 50% osób straciło na wadze pobierając talony na lekcje zdrowej żywności i żywienia.

Nie ma co dyskutować – inicjatywa godna pochwały. Promowanie zdrowej żywności jest teraz szczególnie ważne. Przejmijmy kontrolę nad własnym życiem. Dbamy przecież o swoje zdrowie. Nie pakujmy w siebie wątpliwej jakości produktów. Warzywa i owoce też są smaczne, a co ważniejsze… wartościowe. Z drugiej strony pomysł na pierwszy rzut oka trudny do wprowadzenia…

Co myślicie o tym pomyśle? Sprawdziłoby się to w naszym kraju?

 

Źródło: https://www.independent.co.uk/

Related Posts

  1. pieniądze

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności