yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
PolecaneMacfrut 2016 - innowacje w odmianach i uprawie

Macfrut 2016 – innowacje w odmianach i uprawie

Tegoroczne targi Macfrut obfitowały w innowacje. Dotyczyło to wszystkich gałęzi produkcji i rozwiązań dla warzywnictwa, dla mikroprzedsiębiorstw i większych gospodarstw, dla małych przetwórni i dla sklepów.


Do nagrody za innowacje zgłoszonych zostało kilkudziesięciu kandydatów. Wśród najciekawszych były pomidory Cordobesa F1 doceniane za smak i barwę skórki (firma: TopSeeds) oraz Centus F1 od ISI Sementi. W grupie odmian nagrodę zdobyły także melony oraz arbuzy Minirossa od Lamboseeds za barwę miąższu oraz niezwykłe walory smakowe.

Arbuzy Minirossa

Ciekawostką są nadal systemy uprawy ekologicznej, choć podczas Macfrut 2016 ewidentnie widoczny jest trend organiczny. We Włoszech konsumenci coraz częściej pytają o takie owoce i warzywa, a producenci starają się sprostać tym wymaganiom. Tu do produkcji dostępnych jest coraz więcej specyficznych produktów o działaniu biostymulującym, które wzmacniają odporność naturalną roślin na patogeny i szkodniki.

Do produkcji dostepnych jest coraz więcej specyficznych produktów o działaniu biostymulujacym

W sklepach także wydzielane są strefy “bio” – przykład nowoczesnego supermarketu ze strefą “bio” był z dużym zainteresowaniem odwiedzany przez wizytujących targi gości, przede wszystkich spoza starego kontynentu.
Targom już drugi rok towarzyszy wystawa warzyw odmian uprawianych w Europie.

Przykład nowoczesnego supermarketu ze strefą “bio”

Targom już drugi rok towarzyszy wystawa warzyw odmian uprawianych w Europie.

Wystawa warzyw

Tekst i fot. Dorota Łabanowska-Bury

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Dorota Łabanowska-Bury
Dorota Łabanowska-Bury
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie w specjalizacji Ochrona Roślin. Bezpośrednio po studiach rozpoczęła pracę w brytyjskich konsorcjum biorącym udział w projekcie UE, a skupiającym się na poszukiwaniu ekologicznych metod ochrony warzyw przed szkodnikami z wykorzystaniem owadów pożytecznych. Był to również wkład w pracę doktorską, którą obroniła w 2008 r. Przez blisko 3 lata pracowała na stanowisku asystenta, później adiunkta w Zakładzie Ochrony Roślin Instytutu Warzywnictwa w Skierniewicach. Podczas studiów odbyła szereg zagranicznych praktyk studenckich, brała udział w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach i seminariach naukowych. Od maja 2011 r. pracuje na stanowisku redaktora w „Haśle Ogrodniczym”, „Magazynie Praktycznego Sadownictwa SAD”, a od stycznia 2014 r. prowadzi także miesięcznik „Truskawka, Malina, Jagody”.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl