yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
PolecaneMarchew w Charsznicy

Marchew w Charsznicy

Oprócz bogatej palety odmian kapust, w Charsznicy podczas dorocznego święta tego warzywa (Dni Kapusty, wrzesień ub.r.,) prezentowane są także inne warzywa. W tym roku pokazano m.in. kilka nowych kreacji marchwi.

Firma HM. Clause promowała w Charsznicy nową, późną (130–140 dni wegetacji) odmianę marchwi Priam F1 (fot. 1), przeznaczoną do długiego przechowywania. Gładkie, czerwonopomarańczowe korzenie tego mieszańca osiągają długość 18–20 cm i odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne podczas zbioru oraz na pękanie podczas sortowania i mycia. Odmianę cechują ponadto wysoki potencjał plonowania oraz mocna i zdrowa nać, z wysoką tolerancją na alternariozę.

Fot. 1. Priam F1- nowy mieszaniec do długiego przechowywania

Odmiany marchwi zaprezentowała także firma Hazera. Oprócz znanych już producentom odmian Musico F1 i Bolero F1, można było zobaczyć również najnowszego mieszańca w typie nantejskim – Speedo F1 (fot. 2), o ok. 115-dniowym okresie wegetacji. Jego korzenie są gładkie, bez tendencji do zazielenienia główki, a nać jest silna i wzniesiona.

Fot. 2. Speedo F1 – nowość w typie nantejskim o gładkich korzeniach

Tekst i fot. Joanna Klepacz-Baniak

Informacja pochodzi z numeru 3/2017 “Hasła Ogrodniczego”

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Joanna Klepacz-Baniak
Joanna Klepacz-Baniak
Absolwentka Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Pracę doktorską z zakresu pszczelarstwa obroniła w 2006 r. Prowadzi kursy i szkolenia dotyczące bazy pożytkowej pszczół, produktów pszczelich i zapylania. Od maja 2011 r. pracuje w wydawnictwie Plantpress. Jest redaktor naczelną"Hasła Ogrodniczego".
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl