Marchew w Charsznicy

Oprócz bogatej palety odmian kapust, w Charsznicy podczas dorocznego święta tego warzywa (Dni Kapusty, wrzesień ub.r.,) prezentowane są także inne warzywa. W tym roku pokazano m.in. kilka nowych kreacji marchwi.

Firma HM. Clause promowała w Charsznicy nową, późną (130–140 dni wegetacji) odmianę marchwi Priam F1 (fot. 1), przeznaczoną do długiego przechowywania. Gładkie, czerwonopomarańczowe korzenie tego mieszańca osiągają długość 18–20 cm i odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne podczas zbioru oraz na pękanie podczas sortowania i mycia. Odmianę cechują ponadto wysoki potencjał plonowania oraz mocna i zdrowa nać, z wysoką tolerancją na alternariozę.

Fot. 1. Priam F1- nowy mieszaniec do długiego przechowywania

Odmiany marchwi zaprezentowała także firma Hazera. Oprócz znanych już producentom odmian Musico F1 i Bolero F1, można było zobaczyć również najnowszego mieszańca w typie nantejskim – Speedo F1 (fot. 2), o ok. 115-dniowym okresie wegetacji. Jego korzenie są gładkie, bez tendencji do zazielenienia główki, a nać jest silna i wzniesiona.

Fot. 2. Speedo F1 – nowość w typie nantejskim o gładkich korzeniach

Tekst i fot. Joanna Klepacz-Baniak

Informacja pochodzi z numeru 3/2017 “Hasła Ogrodniczego”

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności