yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
PolecaneMobilne markety? Dostawa warzyw i owoców do domu

Mobilne markety? Dostawa warzyw i owoców do domu

Czy przed nami nowa era handlu detalicznego w sektorze świeżych warzyw i owoców? Teraz zamiast robić samemu zakupy w sklepie będzie można wybrać owoce i warzywa spośród tych, które pod nasz dom dostarczy robomart.

Robomart to koncepcja autonomicznego pojazdu (bez kierowcy), który dostarcza świeże produkty do klienta. Można określić go jako miniaturowy i mobilny dział świeżych owoców i warzyw, który znamy z supermarketów i dyskontów.

Ponieważ dotychczas tylko 5 proc. zakupów dokonywanych on-line obejmuje świeże produkty, zaczęto analizować co jest tego powodem. Wniosek jest prosty. Konsumenci nie chcą, aby to ktoś poza nimi decydował o wyborze świeżej sałaty, pomidorów, jabłek czy czereśni. Wolą zrobić to samodzielnie.

Odpowiedzią na tę potrzebę jest dostarczenie konsumentowi do domu produktów i pozwolenie mu na dokonanie samodzielnej decyzji, które z nich wybrać.
Klient będzie mógł za pomocą jednego przycisku przywołać do siebie najbliżej znajdujący się pojazd z floty robomartów. Ten po dotarciu do klienta otworzy się udostępniając ofertę (zobacz także film).

Pojazdy mają być napędzane energią elektryczną i wyposażone w systemy zarządzania związane z obsługą klienta, płatnościami, uzupełnianiem zapasów w Robomarcie itp. Ich przestrzeń ładunkowa to 70 stóp sześciennych z kontrolowaną temperaturą.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wstępne badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych w grupie kobiet (26-44 lata) dowiodły, że 85 proc. z nich rezygnuje z zakupu owoców i warzyw on-line z powodu braku możliwości wyboru produktów, a także z obawy przed drogą dostawą. 65 proc. z nich zadeklarowała chęć robienia zakupów z wykorzystaniem robomartów częściej niż 1 raz w tygodniu.

W planach producenta jest udostępnienie Robomartów w obszarze San Francisco Bay Area w Kalifornii.

Źrodło: Robomart

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl