Najskuteczniejsza broń w walce z zarazą ziemniaka [VIDEO]

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Koniec czerwca i lipiec to okres bardzo intensywnego wzrostu naci ziemniaka. W tym samym czasie przypada zazwyczaj najsilniejsza presja zarazy ziemniaka. Aby skutecznie zabezpieczyć rośliny i ich nowe przyrosty zarówno przed zarazą liściową jak i łodygową należ sięgnąć pod najsilniejsze środki o działaniu układowym, a najlepiej również translaminarnym. W przeciwieństwie do preparatów kontaktowych, chronią one nie tylko części naci pokryte środkiem, ale rozchodzą się po całej roślinie zabezpieczając także rosnące tkanki. Takim preparatem o najwyższej skuteczności (4,9 punktu na 5 możliwych w skali EuroBlight) jest nowość w portfolio Corteva – Zorvec Entecta™.

Zorvec Entecta™ to środek zapobiegawczy zawierający dwie substancje aktywne z różnych grup chemicznych – oksatiapiprolinę oraz amisulbrom, których mechanizmy działania wzajemnie się uzupełniają dla zapewnienia najwyższego poziomu ochrony plantacji ziemniaka. 

O szczegółach działania preparatu Zorvec Entecta™  oraz korzyści z jego stosowania mówi Łukasz Wrzoskowicz z firmy Corteva Agriscience Poland. Zapraszamy na film. 

Podziękowania dla Prezes Zarządu – Małgorzaty Pietrzak-Sikorskiej za umożliwienie wykonania nagrania w Gospodarstwie Rolno-Hodowlanym w Żydowie.

 

Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności