yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNawozy wapniowe III generacji w uprawie warzyw - cz. 1.

Nawozy wapniowe III generacji w uprawie warzyw [VIDEO] – cz. 1.

Tematem kolejnego odcinka z cyklu “Warzywnicza Środa” jest rola wapnia w uprawie warzyw. Wspólnie z firmami Polcalc Nawozy Wapniowe oraz Agro Jurek Maszyny Rolnicze poruszymy tematy związane z doborem nawozów wapniowych i rozsiewaczy przeznaczonych do ich zastosowania.

Wapnowanie gleb uprawnych przyczynia się do podniesienia pH gleby oraz dostarcza wapnia (Ca 2+) – jednego z najważniejszych makropierwiastków niezbędnych dla roślin. Nawozy wapniowe i wapniowo-magnezowe pełnią w życiu roślin dwie niezmiernie istotne funkcje, tj. dostarczają roślinom niezbędnych makropierwiastków – Ca i Mg oraz poprawiają (podnoszą) odczyn gleby. Firma Polcalc Nawozy Wapniowe Sp. z o.o. produkuje pod swoją marką wapno granulowane Polcalc III Generacji i granulowane wapno magnezowe SuperMag.

Nawozy wapniowe firmy Polcalc można rozsiewać standardowym rozsiewaczem, głownie ze względu na formę granulowaną produktu. Warto dodać, że Polcalc III Generacji jest uzyskiwany z drobno mielonej mączki wapiennej, która następnie jest formowana w formie granul o średnicy od 0,02–0,09 mm. Uzyskane w cyklu produkcyjnym granule nawozów Polcalc szybko rozkładają się w glebie, dostarczając roślinom niezbędnych pierwiastków odżywczych oraz podnoszą odczyn gleby.  

 

W uprawie warzyw bardzo dobrze sprawdza się granulowane wapno magnezowe SuperMag, które można wysiać każdym dostępnym rozsiewaczem nawozowym. Zawarty w nim magnez znacząco wpływa na smak oraz  i wybarwienie większości warzyw gruntowych oraz szklarniowych.

W kolejnym odcinku będziemy mówić o analizie chemicznej gleby oraz kontroli odczynu gleby na polu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl