Nawozy wapniowe III generacji w uprawie warzyw [VIDEO] – cz. 2. Badanie gleby.

dr Piotr Mirosław Szulc, Polcalc Nawozy Wapniowe

Analiza chemiczna gleby umożliwia dokładne sprecyzowanie dawek mikro- i makropierwiastków, jak również określa zawartość wapnia w glebie oraz odczyn próby glebowej (pH). Na podstawie wyników eksperci z firmy Polcalc pomogą dobrać odpowiednie nawozy wapniowe. W materiale wideo dr Piotr Mirosław Szulc, agronom, informuje o tym jak ważna jest analiza gleby i dlaczego należy ją wykonać.

Ważnym parametrem dla każdego producenta warzyw jest pH gleby. Dzięki temu, że można określić jej kwasowość, zapewnia się roślinom jak najlepszy wzrost i warunki do tego, by wydały zadowalające plony. Eksperci z firmy Polcalc Nawozy Wapniowe świadczą nieodpłatnie usługę analizy gleby za pomocą skanera glebowego dla rolników współpracujących z oficjalnymi dystrybutorami nawozów granulowanych produkowanych przez Polcalc Nawozy Wapniowe. Na szczególną uwagę zasługują nawozy przyczyniające się do odkwaszania gleby i poprawy jej właściwości tj. Polcalc III Generacji i SuperMag.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo:

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności