Nowe trendy w uprawie sałaty [VIDEO]

W ostatnich latach w Polsce widać coraz większe zainteresowanie uprawą oraz konsumpcją sałaty. Poza popularną sałatą masłową oraz kruchą, coraz większe uznanie ma sałata rzymska mini.

W ostatnim tygodniu marca odwiedziliśmy region Potworowa, znanego z uprawy papryki pod osłonami. Wczesną wiosną obiekty produkcyjne wykorzystywane są do uprawy nowalijek, w tym sałaty.

Dodatkowe tunele z rozpostartą włókniną chronią rośliny przed spadkiem temperatury.

W rozmowie z Pawłem Myziakiem, producentem warzyw oraz prezesem grupy Euro-Papryka dowiadujemy się, że rynek sałaty ma bardzo duży potencjał w naszym kraju. W ostatnich latach obserwujemy wzrost zapotrzebowania na różnego rodzaju sałat, zarówno kruchej, masłowej, jak również rzymskiej mini. Sałaty rzymskie mini, to ciekawy typ sałat, który doskonale znany jest konsumentom, ale wciąż stanowi niszę, zwłaszcza w nasadzeniach wiosennych – informuje P. Myziak i jak dodaje: W naszym gospodarstwie wczesną wiosną stawiamy na uprawę sałaty, w tym sałaty rzymskiej mini. Do nasadzeń wybrałem odmianę Izigo, z oferty firmy Syngenta.

Sałata rzymska mini- odmiana Izigo.

Jak informuje Rafał Żmuda reprezentujący firmę Syngenta, odmiana Izigo idealnie nadaje się do najwcześniejszych nasadzeń. Ogrodnicy doceniają tę odmianę za jej kompaktowy pokrój, dzięki któremu z łatwością przygotowuje się główki sałaty do sprzedaży. Jej atrakcyjna barwa, delikatne unerwienie i wyjątkowy smak, to cechy docenianie przez krajowych konsumentów. Z kolei na zbiór latem warto wybrać odmianę Flamingo.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Ogórki gruntowe

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności