• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPrezentacja ogórków w Kościelnej Wsi

Prezentacja ogórków w Kościelnej Wsi

Rejon kaliski kojarzy się przede wszystkim z produkcją pomidorów szklarniowych, są jednak ogrodnicy, którzy wyłamali się z lokalnej tradycji i postawili na ogórki. Do tego grona należą Anna i Piotr Woźniakowie z Kościelnej Wsi, którzy produkują ogórki w typie midi na powierzchni 1,1 ha. Uprawa prowadzona jest w nowoczesnej, budowanej w dwóch etapach szklarni (wysokość w słupie 5 i 6 m) w matach z „górnej półki” – Grotop Master – wymienianych co rok. Gospodarstwo państwa Woźniaków 12 września br. gościło uczestników spotkania ogórkowego zorganizowanego przez firmy Grodan, Rijk Zwaan i Rozsadnik.

Producenci ogórków, którzy wzięli udział w środowym spotkaniu mieli możliwość przyjrzenia się standardowo uprawianej w gospodarstwie odmianie Meleas RZ prowadzonej w systemie z opuszczaniem. Można ją było porównać z odmianami Media RZ i Medora RZ, które posadzono na mniejszej powierzchni.
Uprawa prowadzona jest w szklarni państwa Woźniaków w zagęszczeniu 2,5 rośliny/m2 z rozsady dostarczonej przez firmę Rozsadnik – po dwie rośliny w jednej kostce.

Oprócz prezentacji szklarniowej dla ogrodników przygotowano część seminaryjną. Dr Krzysztof Fatel z firmy Grodan przybliżył charakterystykę nowych mat Grodan Prestige. W kolejnym wystąpieniu Krzysztof Banaszak omówił ofertę warzyw szklarniowych z portfolio firmy Rijk Zwaan, natomiast Wojciech Wasiak zwrócił uwagę na największe tegoroczne problemy w uprawie ogórków. Na zakończenie oficjalnej części spotkania Aneta Okoń przedstawiła ofertę rozsad warzyw firmy Rozsadnik.

Więcej już wkrótce na łamach naszego miesięcznika “Szklarnie, Tunele, Osłony

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Tekst i fot. A. Czerwińska-Nowak

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl