yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
PolecanePrzedłużanie świeżości. Złoty medal dla innowacji w opakowaniach

Przedłużanie świeżości. Złoty medal dla innowacji w opakowaniach

Włoska firma ILIP zaprezentowała na targach Macfrut 2017 innowacyjne opakowanie, które pozwala dłużej zachować świeżość owoców i warzyw w sprzedaży detalicznej. System Life+ (Lifespan Improvement + Freshness Extension) to kompleksowe rozwiązanie, bazujące na koncepcji zrównoważonej modyfikowanej atmosfery, które zostało nagrodzone złotym medalem na tegorocznych targach w Rimini.


Na system Life+ składają się trzy elementy:
1. plastikowa wytłoczka nieprzepuszczająca powietrza, pokryta warstwą zapobiegającą osadzaniu się pary wodnej na ściankach opakowania
2. dwie wkładki regulujące skład atmosfery wewnątrz opakowania (ETHA – absorbująca etylen i spowalniająca procesy dojrzewania, ANTB – inhibująca rozwój grzybów/pleśni)
3. termozgrzewalne wieczko (folia) z mikroperforacjami wykonanymi za pomocą lasera, zapewniające odpowiednią wymianę gazową, a zatem i naturalny metabolizm świeżych warzyw i owoców, ochronę przed zachodzeniem procesów fermentacji

Nagrodzone opakowanie przeznaczone jest do sprzedaży detalicznej owoców miękkich, winogron oraz pomidorów. Wg producentów minimalizuje straty produktów w łańcuchu dostaw: ogranicza ubytek masy, poprawia jędrność i wygląd owoców. Na tej innowacji mogą skorzystać nie tylko dostawcy owoców i warzyw na lokalny rynek, ale również eksporterzy.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl