yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościWarzywniczy Agrotech

Warzywniczy Agrotech

23 edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach odbywała się od 17 do 19 marca i zgromadziła ponad 700 firm z 17 krajów. W 11 halach na 63 tys. m2 pokazano nowe modele ciągników i różnych maszyn rolniczych, ale obecne były również firmy oferujące środki do produkcji rolnej m.in. nasiona, nawozy oraz środki ochrony roślin.

Producenci warzyw gruntowych mieli okazję zapoznania się z najnowszymi propozycjami odmian warzyw np. na stoisku Agencji Nieruchomości Rolnych skupione były firmy: PlantiCo, Polan oraz „Spójnia”. Pokaźną kolekcję m.in. kapust i cebul zaprezentowała firma Syngenta, a gotowe rozsady warzyw można było zamówić na stoiskach Grupy Producentów Rozsad Krasoń lub Grupy Mularski. Natomiast bogaty asortyment odmian ziemniaków pokazały polskie i zagraniczne firmy hodowlane m.in.: Agrico Polska, Centrala Nasienna Nidzica, Norika Polska, Pomorsko – Mazurska Hodowla Ziemniaka, KWS, Solana Polska, Zamarte Hodowla Ziemniaka Grupa IHAR. Na stoiskach firm oferujących środki ochrony roślin i nawozy doradzano, jakie produkty wybrać i jak rozwiązywać problemy uprawowe.

Zwiedzający z zainteresowaniem odwiedzali stoiska firm oferujących ciągniki, ale najwięcej rozmów biznesowych toczyło się u producentów i dilerów mniejszego sprzętu niezbędnego w gospodarstwie. „Warzywnicy” dopytywali m.in. o precyzyjne siewniki i sadzarki do warzyw, które można było zobaczyć u polskich producentów np. firmy Solan czy Weremczuk FMR, a także na stoiskach firm: Agro Jurek, Maschio-Gaspardo, NDS czy Ruthenberg Landtechnik. Zwiedzających nie brakowało u firm oferujących systemy nawodnieniowe, zarówno linie nawadniające (np. Bonita, Contra, Dropplant, Milex, R-Plast), jak i deszczownie (m.in. Agro Jurek, KMK, Łukomet, Nettuno, NDS, Rutenberg Landetechnik). Znaczną część wystawy zajmowały opryskiwacze np. z firm: Agrola, Bury Maszyny Rolnicze, KFMR Krukowiak, Kuhn, Kverneland, Maschio-Gaspardo. Producenci warzyw byli również zainteresowani pielnikami i glebogryzarkami rzędowymi, które prezentowały np. firmy: Agrotimh, Expom, Kam-Tech, Solan. Nie zabrakło  maszyn do zbioru warzyw, które zaprezentowały m.in. firmy: Agro Jurek, Grimme, KMK, Ruthenberg Landtechnik.

Ciekawe rozwiązania zaprezentowali producenci maszyn do przygotowywania warzyw do sprzedaży. Były wśród nich stoły selekcyjne, sortowniki, myjki, szczotkarki, wagoworkownice, raszlownice itp. Ofertę tych maszyn pokazały m.in. firmy: Domasz Tomasz Waligóra, KMK, Machines Pióro, Michalak Maszyny Rolnicze, Pro-Vega, Remprodex i Sorpac.

Więcej szczegółowych informacji na temat maszyn i produktów prezentowanych na Agrotech-u zamieścimy na łamach „Warzyw”

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Tekst i fot. Aleksandra Andrzejewska

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl