reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
lepinox
reklama
Strona głównaAktualnościJak poprawnie przygotować stanowisko pod uprawę melona?

Jak poprawnie przygotować stanowisko pod uprawę melona?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Uprawą melonów w aktualnym sezonie w rejonie Miechowa-Charsznicy zajął się Damian Micyk. W przygotowaniu stanowiska w Szarkówce pomogła firma Agrimpex. Co jest kluczowe w uprawie? Na to pytanie odpowiedział specjalista firmy – Andrzej Karwat.

Andrzej Karwat jest doradcą regionalnym w firmie Agrimpex. Na terenie plantacji doświadczalnej melona u Damiana Micyka użył folii biodegradowalnej. Jakie są jej zalety? I jak należy przygotować stanowisko do jej użycia? Co dzieje się z folią po sezonie wegetacyjnym?

reklama
Baner PORW 2025

Folia dostarczona przez firmę Agrimpex to produkt w pełni biodegradowalny i kompostowalny, który nie pozostawia mikroplastików w glebie. To bardzo ważne, szczególnie przy dbałości o spełnienie wymaganych norm i troski o środowisko. Na tej plantacji zastosowano folię o szerokości 120 cm i grubości 15 mikronów. Na uformowanym zagonie folia ma 60 cm szerokości u góry i 80 cm u podstawy, a wysokość zagonu wynosi około 25 cm. Folia jest nasycona czarnym barwnikiem, co zapobiega wzrostowi chwastów.

Rozkładanie folii w zagonach

Folia została rozłożona profesjonalną maszyną Agrimpex. Gleba została wcześniej odpowiednio przygotowana – pozbawiona chwastów i wymieszana na głębokość 25-30 cm. Maszyna posiada glebogryzarkę, która dodatkowo miesza glebę i wbija kamienie w ziemię, kolejnym elementem jest aktywny wał formujący i zagęszczający zagon. Maszyna może również rozkładać taśmę kroplującą lub linię kroplującą. W tym przypadku użyto taśmy kroplującej z rozstawem kroplowników co 20 cm. Możliwe jest także dozowanie nawozów za pomocą elektronicznego dozownika. Folia jest produkowana na bazie skrobi kukurydzianej z dodatkami naturalnymi zwiększającymi jej wytrzymałość i elastyczność.

Zakończenie sezonu, co z folią po użyciu?

Po zbiorach folię rozdrobnić należy talerzówką, a następnie mikroorganizmy przekształcają ją w dwutlenek węgla, wodę i biomasę.

reklama
warzywa egzemplarz darmowy bezpłatnie

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
Najpopularniejsze artykuły
Polecamy
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]