yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościGospodarstwo ma być miejscem kwarantanny, a rolnik zadeklaruje pokrycie kosztów testu pracownika...

Gospodarstwo ma być miejscem kwarantanny, a rolnik zadeklaruje pokrycie kosztów testu pracownika – mówił wiceminister rolnictwa o procedurze zatrudniania cudzoziemców

Podczas wczorajszej wideokonferencji z cyklu  ‘Rolnictwo w czasie kryzysu’  organizowanej przez Instytut Gospodarki Rolnej wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi – Ryszard Kamiński wypowiedział się w sprawie prac prowadzonych nad regulacjami dotyczącymi zatrudniania cudzoziemców do prac sezonowych.

Ryszard Kamiński informował, że procedura jest właśnie tworzona we współpracy z głównym inspektorem sanitarnym. Zakończenie prac planowane jest najdalej na poniedziałek 11 maja, ponieważ sprawa wymaga szybkiego działania. Według słów wiceministra rozważa się, aby od pierwszego dnia pobytu w Polsce cudzoziemcy mogli pracować w gospodarstwie traktując je jako miejsce kwarantanny. Rolnicy zapraszający pracowników z Ukrainy będą musieli wówczas zadeklarować, że pokryją koszty testów genetycznych na COVID-19 wykonanych w siódmym dniu kwarantanny. Planuje się także nałożenie na właścicieli gospodarstw konieczności zachowania ścisłych rygorów sanitarnych, m.in. dzielenia pracowników na brygady. Ostateczne decyzje w sprawie procedury podejmie minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jednocześnie wiceminister informował, że podobnie jak to mam miejsce w innych krajach będzie wraz z ministrem Janem Krzysztofem Ardanowskim apelował do rodaków o zatrudnianie się przy zbiorach owoców i warzyw. Zaznaczył przy tym jednak, że poza Wielką Brytanią podobne apele nie przyniosły zauważalnych skutków, co rozumie każdy kto miał do czynienia ze zbiorami truskawek czy szparagów.

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl