yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościUkraińcy priorytetem w urzędach pracy

Ukraińcy priorytetem w urzędach pracy

Sytuacja na Ukrainie z dnia na dzień jest coraz trudniejsza. Nasi wschodni sąsiedzi cały czas przybywają do Polski licznymi grupami. Dużo mówi się o wsparciu i bezinteresownej pomocy. Zareagowało również Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Każdy obywatel Ukrainy szukający schronienia w Polsce będzie mógł liczyć na ułatwione uzyskanie pracy. Wszelkie kwestie umożliwiające zatrudnienie,za pośrednictwem UP, mają być rozpatrywane w pierwszej kolejności oraz bez zbędnego przedłużania.
Koordynujemy działania i przekazujemy urzędom pracy konieczne informacje, żeby proces zatrudnienia przebiegał w sposób płynny, w oparciu o przygotowane nowe rozwiązania – powiedziała minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

Nie ma co dyskutować – pomoc dla obywateli Ukrainy zwyczajnie im się należy. Zostali ofiarami wojny, której nikt z nich nie chciał. Urzędy pracy wyraziły pełną gotowość do udzielenia wsparcia naszym sąsiadom. Sami również mogą liczyć na wsparcie ze strony ministerstwa.

Warto wspomnieć także o dofinansowaniach skierowanych dla cudzoziemców, a w tym Ukraińców. O ich przydzielenie mogą ubiegać się samorządy, organizacje pozarządowe, jak również instytucje rynku pracy. Celem jest jak najlepsze wprowadzenie poszkodowanych w życie społeczne, a także umożliwienie im znalezienia pracy. Na powyższe cele ministerstwo przeznaczy do 40 mln zł.

Wspierajmy Ukraińców, którzy przez lata pracowali w naszych gospodarstwach.

Napływ uchodźców mógłby częściowo zaspokoić zapotrzebowanie na pracowników. Można powiedzieć, że zyskujemy dwukrotnie. Z jednej strony przyjmujemy osoby w potrzebie do naszych gospodarstw i umożliwiamy im podjęcie pracy. Z drugiej, wspomagamy gospodarkę. Jest to oczywiście kwestia poboczna. Aktualnie najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych sąsiadów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Przede wszystkim należy pamiętać, że chodzi tu o życie i nic innego nie powinno się liczyć…

Źródło: gov.pl

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl