yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościDopłaty do wymiany dachów z azbestu. Ilu rolników złożyło wniosek na czas?

Dopłaty do wymiany dachów z azbestu. Ilu rolników złożyło wniosek na czas?

Nabór wniosków o dopłaty do wymiany dachów z azbestu dobiegł końca. Rolnicy starają się o przeszło 553 miliony złotych. Ilu producentów złożyło wniosek na czas? 

Ile wniosków złożyli rolnicy?

12 stycznia 2024 r. zakończył się drugi nabór wniosków o przyznanie wsparcia na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Zarejestrowano 45,4 tys. wniosków na kwotę 553,38 mln zł. Pomoc pochodzi z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Komu przysługiwało wsparcie?

Wsparcie z KPO na wymianę pokryć dachowych z materiałów szkodliwych dla zdrowia lub środowiska w gospodarstwach rolnych przeznaczone było dla osób fizycznych podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników lub będących beneficjentami płatności bezpośrednich. Starający się o tę pomoc powinni mieć również nadany numer w ewidencji producentów rolnych i być właścicielami lub współwłaścicielami budynku, na którym planowana jest wymiana pokrycia dachowego. O pomoc nie mogli się ubiegać ci, którym przyznano ją w ramach pierwszego naboru prowadzonego od 17 października do 15 listopada 2022 r.

Ile wynosi stawka wsparcia?

Stawka pomocy niezmiennie wynosi 40 zł/m2, a maksymalna powierzchnia dachu objęta dofinansowaniem to 500 m2. Różnica między naborami polegała m.im ma tym, że w drugim naborze inwestycje objęte wsparciem mogły być realizowane także na terenach gmin miejskich. Ułatwieniem było także zniesienie obowiązku dołączenia do dokumentów kopii zgłoszenia budowy lub wykonania innych robót budowlanych, zezwoleń lub innych decyzji – zainteresowany dofinansowaniem musi oświadczyć, że dopełni niezbędnych formalności związanych z realizowaną inwestycją we właściwym miejscowo starostwie powiatowym.

Kiedy trwał nabór wniosków?

Wnioski przyjmowane były od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ile wniosków złożono w pierwszym naborze?

W ramach pierwszego naboru wniosków dotyczącego wsparcia na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest, finansowanego z KPOiZO, do Agencji wpłynęło 47 tys. wniosków. Za przekazywanie środków na konta tych, którym przyznano dofinansowanie, odpowiada Polski Fundusz Rozwoju. Do tej pory wypłacił on ponad 150 mln zł.

Źródło: ARiMR

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl