yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościFotowoltaika zyska na nowelizacji przepisów o zagospodarowaniu przestrzennym?

Fotowoltaika zyska na nowelizacji przepisów o zagospodarowaniu przestrzennym?

– Przygotowywane przez MRiT przepisy ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nie blokują rozwoju branży OZE, w szczególności w zakresie sytuowania instalacji fotowoltaicznych – zapewnia resort.

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii… W ostatnich dniach w doniesieniach prasowych pojawił się szereg nieprawdziwych i nieścisłych informacji. Nieprawdą jest, że przygotowane przepisy zakażą lokalizowania farm na gruntach IV klasy na dotychczasowych zasadach. Do czasu uchwalenia planu ogólnego, nie dłużej niż do końca 2025 r. farmy fotowoltaiczne będą mogły powstawać na warunkach dotychczasowych.

– Nieprawdą jest też, że brak studium uniemożliwi uchwalenie planu miejscowego dla OZE. Przeciwnie. Mając na uwadze potrzebę rozbudowy OZE przygotowane zostały przepisy przyspieszające sporządzenie planów miejscowych. Plany miejscowe dla OZE po 1 stycznia 2026 r. dalej będzie można sporządzać i uchwalać nawet, jeżeli gmina nie będzie miała planu ogólnego – dodaje resort.

Ministerstwo w wydanym komunikacie zapewnia także, że w projekcie ustawy zagadnienia OZE i fotowoltaika zostały potraktowane w sposób priorytetowy. Nowelizacja przepisów wprowadzi ponadto dodatkowe ułatwienia w zakresie fotowoltaiki. Będzie to procedura uproszczona, której termin uchwalenia będzie porównywalny z terminem przygotowania warunków zabudowy, a także uproszczenie oraz przyspieszenie wynikające z zastosowania procedury ZPI – Zintegrowanego Planu Inwestycyjnego.

– Proponowane zmiany zostały pozytywnie przyjęte przez inwestorów z branży zajmującej się rozbudową instalacji fotowoltaicznych – zaznacza resort, podsumowując wypowiedź.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: MRiT

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl