yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKiedy nabór wniosków o dopłaty do nawozów?

Kiedy nabór wniosków o dopłaty do nawozów?

Robert Telus zapowiedział w niedalekiej przeszłości, że ponownie uruchomi program dopłat do nawozów. Wymagana była jednak zgoda KE. Wszystko wskazuje na to, że rolnicy już niebawem będą mogli liczyć na owe rekompensaty.

Zapowiadany program dopłat do nawozów w 2023 roku budził obawy wśród rolników. Wymagana była bowiem zgoda KE, aby móc wprowadzić takowe rozwiązanie w Polsce. Nic nie było pewne, gdyż w roku ubiegłym wiązało się to z pewnymi problemami.

Robert Telus poinformował jednak, że KE wyraziła zgodę na wypłatę środków z krajowego budżetu na owe dopłaty. – Komisja Europejska wyraziła zgodę na wyasygnowanie z naszego budżetu 4,7 mld złotych na dopłaty do nawozów – mówi Robert Telus.

Kiedy więc rolnicy mogą spodziewać się informacji o trwającym naborze wniosków? Zgodnie z tym, co usłyszeliśmy od ministra rolnictwa, dopłaty do nawozów ruszą w przyszłym tygodniu. – W przyszłym tygodniu będę chciał ogłosić uruchomienie pomocy przy nawozach – informuje minister.

Adekwatnie do poprzedniego naboru wniosków w tym zakresie, dopłata będzie przysługiwała do pierwszych 300 ha. Wysokość wsparcia wyniesie natomiast 500 zł/ha gruntów ornych i 250 zł/ha łąki i pastwiska.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl