yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKoniec z pozwoleniami na budowę. Obecnie wystarczy zgłoszenie

Koniec z pozwoleniami na budowę. Obecnie wystarczy zgłoszenie

9 maja w Sejmie RP odbyło się jednodniowe posiedzenie poświęcone sprawom rolnictwa. Sejm przyjął trzy ważne dla rolników ustawy, wśród których znalazła nowelizacja ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz Prawa budowlanego.

– Wygospodarowana nadwyżka z Zasobu Własności Rolnej SP w wysokości 445 mln zł zamiast do budżetu została przeznaczona na stabilizację na rynku zbóż – podkreślił minister Robert Telus.

W nowelizacji Prawa budowlanego wprowadzono zapis pozwalający na to, aby naziemne silosy na materiały sypkie o pojemności do 250 m3 i wysokości nie większej niż 15 m oraz jednopiętrowe budynki gospodarcze i wiaty o prostej konstrukcji, związane z produkcją rolną, o powierzchni zabudowy do 300 m2 można było budować w oparciu o zgłoszenie, a nie o pozwolenie na budowę.

Ponadto będzie udzielone wsparcie do budowy silosów. Producenci mogą bowiem ubiegać się o dopłaty do silosów zbożowych. W ramach wsparcia z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności młodzi rolnicy otrzymają 60 tys. zł, natomiast wszyscy pozostali 50 tys. zł.

Istnieje również możliwość uzyskania dopłaty do modernizacji gospodarstw rolnych (obszar D), w tym również na budowę magazynów. Maksymalna wysokość pomocy udzielonej jednemu beneficjentowi i na jedno gospodarstwo rolne wynosi 600 tys. zł w przypadku inwestycji związanych bezpośrednio z budową i modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie bądź budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl