yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNabór zakończony – szansa na dotacje przepadła. Ilu rolników zdążyło złożyć wniosek...

Nabór zakończony – szansa na dotacje przepadła. Ilu rolników zdążyło złożyć wniosek o dopłaty do przetwórstwa i handlu?

Rolnicy mieli szansę uzyskać środki na inwestycje związane z prowadzeniem działalności przetwórczej i handlowej od 3 stycznia do 5 lutego. W tym okresie złożyli blisko 4,3 tys. wniosków o pomoc w wysokości ok. 1,55 mld zł.

Którzy rolnicy byli najbardziej zainteresowani dopłatami?

Nabór prowadzony był wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. Wnioski przyjmowano przez miesiąc. Zarejestrowano ich blisko 4,3 tys. – najwięcej w województwach mazowieckim, wielkopolskim i lubelskim. Ze złożonych dokumentów wynika, że zainteresowani tym wsparciem ubiegają się przyznanie ok. 1,55 mld zł.

Pomoc ta skierowana była do rolników, ich małżonków i rybaków, którzy prowadzą lub rozpoczynają działalność, podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników lub otrzymują płatności bezpośrednie, a także mają nadany numer identyfikacyjny w ewidencji producentów.

Ile pieniędzy maksymalnie mogli uzyskać rolnicy?

Wsparcie będzie realizowane w formie refundacji części kosztów kwalifikowanych. Standardowo zwrot wynosi 60 proc., w przypadku beneficjentów z sektora rybackiego – 50 proc., a dla młodych rolników – 70 proc. Minimalna wielkość dofinansowania jednego przedsięwzięcia to 20 tys. zł, a pomoc nie może przekroczyć limitu 500 tys. zł.

Otrzymane środki mogą zostać przeznaczone m.in. na budowę czy remont infrastruktury i urządzeń służących przetwarzaniu produktów, ich przechowywaniu, przygotowywaniu do sprzedaży i wprowadzaniu do obrotu. W katalogu podlegających zwrotowi wydatków wymienione zostały także koszty zakupu nowych maszyn, terminali płatniczych, domen internetowych czy środków transportu służących do wykonywania działalności.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl