yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościStawka zwrotu podatku akcyzowego zwiększona o 100 czy tylko o 46%?

Stawka zwrotu podatku akcyzowego zwiększona o 100 czy tylko o 46%?

Zapowiadane zwiększenie środków na zwrot kosztów zakupu oleju napędowego dla producentów rolnych zostało zatwierdzone przez Sejm. Warto jednak zaznaczyć, że wciąż wymagana jest zgoda KE. Jeśli Polska jej nie otrzyma, dotychczas obowiązująca kwota zwrotu wzrośnie nie o 100, a o 46 procent.

Szef resortu rolnictwa, podczas briefingu prasowego po posiedzeniu Sejmu RP, zwrócił uwagę, że zwiększeniu uległa stawka zwrotu kosztów zakupu oleju napędowego zakupionego w okresie od 1 lutego do końca lipca 2023 r. do pozostającego w dyspozycji producenta rolnego limitu na II nabór wniosków do 2 zł/litr oleju napędowego.

Warto jednak nieco to sprecyzować… W 2023 r. do ilości oleju zakupionego w okresie od 1 lutego do 31 lipca, który wykorzystywany jest do produkcji rolnej, przysługiwać będzie stawka zwrotu w wysokości 1,46 zł oraz dodatkowa pomoc w wysokości 0,54 zł.

Dodatkowa pomoc będzie wypłacana na wniosek producenta rolnego, który zostanie złożony do wójta albo burmistrza (prezydenta miasta) o zwrot podatku w okresie od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2023 r. Do wniosku trzeba będzie dołączyć faktury VAT albo ich kopie, które stanowią dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2023 r.

Tymczasem dodatkowa pomoc w kwocie 0,54 zł/litr oleju napędowego będzie mogła być wypłacana dopiero po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej. Miejmy jednak nadzieję, że zostanie ona wydana. W innym przypadku kwota zwrotu zwiększy się tylko o 46%.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

– Mamy nadzieję, że tutaj pójdzie dosyć szybko, żeby to wprowadzić  – mówi Robert Telus.

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl