Suszowe 2023. Ministerstwo po raz kolejny wydłużyło termin naboru wniosków

Aplikacja, która umożliwia rolnikom złożenie wniosku o oszacowanie suszy, przysparza wiele problemów. Końcowy termin naboru zbliżał się natomiast wielkimi krokami. Telus podjął jednak decyzję o kolejnym wydłużeniu naboru. 

Aplikacja „Zgłoś szkodę rolniczą” dostarczała i wciąż dostarcza rolnikom wiele problemów. Aplikacja często się bowiem zawiesza i równie często występują problemy techniczne ograniczające możliwość złożenia wniosków.

Z tego też względu wydłużono termin składania wniosków do 30 października. Niemniej, termin ten wciąż był niewystarczający, natomiast zaniepokojeni rolnicy, pracownicy gmin oraz doradcy rolniczy zwracali się o pomoc do Izb Rolniczych.

Idąc za tym, Izby Rolnicze nieustannie apelowały do Ministra Rolnictwa – Roberta Telusa, aby ten zajął się powyższym problemem. W odpowiedzi do zgłaszanych problemów Telus wprowadził zmiany i zarazem wydłużył termin naboru wniosków .

– Ze względu na zgłaszane przez rolników problemy z aplikacją, termin składania wniosków o oszacowanie suszy w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” zostanie przedłużony do 17 listopada bieżącego roku – poinformował Robert Telus.

Źródło: WIR / @RobertTelus

Related Posts

  1. Skrzynka z kalafiorami
  2. Ptaki w uprawie warzyw
  3. Susza
  4. Kombajnowy zbiór ziemniaków
  5. Róże brokuła
  6. Nielegalne środki ochrony roślin

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności