yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWyższe limity zużycia energii elektrycznej. Nowelizacja czeka na podpis Prezydenta RP

Wyższe limity zużycia energii elektrycznej. Nowelizacja czeka na podpis Prezydenta RP

Parlament zakończył prace nad nowelizacją ustawy Ministerstwa Klimatu i Środowiska o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. Ustawa została przekazana do podpisu Prezydenta RP.

Zmiany umożliwią obniżenie rachunków za energię dla gospodarstw domowych, małych i średnich przedsiębiorstw i odbiorców wrażliwych. Zgodnie z nowelizacją zmianie ulegną roczne limity zużycia energii elektrycznej dla odbiorców w gospodarstwach domowych, które rozliczone zostaną przez sprzedawców energii w 2023 r. na poziomie cen i stawek opłat z 2022 r.

Limity te zostały zwiększone o 1 MWh (do 3 MWh dla ogółu gospodarstw domowych, 3,6 MWh dla osób z niepełnosprawnościami oraz 4 MWh dla rolników i odbiorców posiadających Karty Dużej Rodziny). Zwiększone limity stosowane będą wobec odbiorców w odniesieniu do wolumenu energii zużywanego przez nich od początku 2023 r.

Zatem nawet w przypadku przekroczenia przez odbiorcę przed wejściem w życie nowelizacji poprzedniego limitu zużycia, sprzedawca rozliczy z odbiorcą dodatkową 1 MWh po „zamrożonych” cenach, na zasadzie korekty faktur.

Nowe limity zapewnią odbiorcom w gospodarstwach domowych, a w szczególności odbiorcom wrażliwym tj. najbardziej narażonym na skutki ubóstwa energetycznego, zwiększoną ochronę i pomoc w opłaceniu rachunków za energię elektryczną oraz zagwarantują bezpieczeństwo energetyczne. Regulacje będą miały szczególne pozytywne znaczenie dla gospodarstw domowych, w tym wielopokoleniowych, zużywających większe ilości energii elektrycznej.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Dodatkowo nowe regulacje wprowadzają obniżenie ceny maksymalnej za energię elektryczną dla małych i średnich przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego oraz odbiorców wrażliwych z 785 zł/MWh do 693 zł/MWh. Obniżona cena maksymalna 693 zł/MWh będzie miała zastosowanie od 1 października 2023 r.

Źródło: MKiŚ

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl