yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualna sytuacja na rynku ogórków. Wkracza import z Holandii

Aktualna sytuacja na rynku ogórków. Wkracza import z Holandii [22.05.2023]

Ubiegłotygodniowe spadki wynagrodzenia producentów ogórków szklarniowych postawiły opłacalność produkcji pod znakiem zapytania. Sytuacja nieco się poprawiła, jednak wśród ofert pojawił się także importowany towar z Holandii.

Miniony tydzień z pewnością nie zalicza się do tych „dobrych”. Stawki uzyskiwane przez producentów ogórków szklarniowych spadły bowiem w dość znaczącym stopniu. Odbiorców, których wysoka ilość mogłaby odwrócić ten trend, niestety brakowało…

Obecnie zauważalna jest jednak minimalna poprawa. Na ten moment producenci na podwarszawskim rynku w Broniszach mogą oczekiwać cen rzędu 4,00-4,50 zł za kilogram w hurcie oraz 5,00 zł za kilogram w sprzedaży detalicznej.

Warto zauważyć, że wśród ofert pojawił się import z Holandii w cenie 4,00 zł za kilogram. Ciężko to zrozumieć, gdyż podaż krajowego warzywa jest wysoka, niemniej… Importer najwyraźniej przewidział trend wzrostowy, a okazjonalnie kupione i sprowadzone do Polski ogórki mają przynieść mu zysk.

Mówiąc natomiast o krajowych ogórkach gruntowych… Najczęściej spotykane stawki utrzymują się w przedziale 6,00-7,00 zł za kilogram. Wszystko zależne jest jednak od kalibru, a za najbardziej drobne sztuki stawki dochodzą do 8,00 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl