Wraz z rosnącą podażą ceny bobu i fasolki szparagowej maleją. W przypadku bobu spadki nie są tak drastyczne. Z kolei załamanie cen fasolki szparagowej, które obserwować można było w ubiegłym tygodniu, nie postępuje. Jednak stawki uzyskiwane przez producentów nadal utrzymują się na zdecydowanie niższym niż na początku ubiegłego tygodnia poziomie. Sprawdź, ile w dniu 09.06.2025 kosztują warzywa na rynku w Broniszach.
Ile kosztuje bób?
Bób na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach jest już zauważalny niemal w stałej podaży. Do tej pory jego dostępność porankami nie była pewna, natomiast atualnie podaż towaru jest zdecydowanie większa. Niemniej, pochmurna i zimna pogoda może jeszcze na pewien moment przyhamować jego dojrzewanie. Niedawno cena bobu oscylowała na poziomie 50,00 zł/kg.
Aktualnie wartość kilograma produktu obniżyła się i wynosi już 40,00 zł/kg. Oczywiście ostateczna cena transakcji zależy od wielu czynników – przede wszystkim jakości towaru, ilości, jaką jest zainteresowany odbiorca, a także wielkości podaży w konkretnym momencie dnia.
Aktualne ceny fasolki szparagowej
Zdecydowanie niższe niż na początku sezonu stawki uzyskują producenci fasolki szparagowej. Warto jednak przy tym zauważyć, że drastyczne spadki, które obserwowaliśmy w ubiegłym tygodniu, przestały postępować. Średnia cena fasolki szparagowej, uzyskiwana przez producentów, zatrzymała się na poziomie 12,00 zł/kg. Po weekendzie podaż fasolki wyraźnie spadła, a cena z dzisiejszego poranka prawdopodobnie na krótką chwilę podniosła się nieco i wynosiła około 14,00 zł/kg.
W ramach przypomnienia, pierwsze dostawy warzywa w bieżącym sezonie przynosiły sprzedającym kwoty oscylujące na poziomie między 40,00 a 50,00 zł/kg. Uzyskiwane ceny systematycznie spadały. W dniu 2 czerwca notowano znaczące obniżki – cena kilograma fasolki szparagowej spadła wówczas do poziomu 20,00-22,00 zł/kg, co stanowiło ogromną różnicę w stosunku do stawek sprzed kilku tygodni. Dwa dni później na rynku hurtowym w Broniszach doszło do kolejnego załamania cen fasolki szparagowej. Stawki, zgodnie z notowaniami, mieściły się w przedziale od 13,00 do 16,00 zł/kg, a w rzeczywistości realną do uzyskania ceną było wspomniane 12,00 zł/kg.