yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny buraków ćwikłowych

Aktualne ceny buraków ćwikłowych [3.03.2023 r]

W ostatnich tygodniach obserwujemy dynamiczny wzrost cen wielu gatunków warzyw. Do tej grupy należy wymienić cebulę, marchew, pora. Niestety w przypadku buraków czerwonych sytuacja cenowa na rynku hurtowym w Broniszach w dniu 3 marca br. nie przedstawia się już tak dobrze.

Dynamika zmian w hurtowych cenach buraków ćwikłowych wygląda znacznie mniej imponująco, jak to ma miejsce w przypadku m.in. cebuli, marchwi, pora. Jeszcze jesienią wiązaliśmy duże nadzieję na eksport buraków na Ukrainę i wysoką ceną warzywa, tak jednak się nie stało. Od stycznia średnia cena sprzedażowa buraków mytych i workowanych wzrosła w dużym hurcie zaledwie o 5 procent. To niedużo, zważywszy na wysoką cenę przechowywania warzyw w aktualnym sezonie.

Na hurtowym rynku warzyw w Broniszach buraki ćwikłowe sprzedawane są w cenie średnio 1,20 zł/kg i nie widać dalszego umacniania się tej wartości. A jak to było w ubiegłym sezonie? Sytuacja cenowa buraka w minionym sezonie zdecydowanie poprawiła się od 9 marca. Wówczas producenci odczuli silny trend wzrostowy który potrwał do początku maja. Czy i w tym roku wiosna przyniesie podobną tendencję? Czas pokaże…

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl