yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny cebuli. Trudna sytuacja krajowych rolników, a na rynku towar z...

Aktualne ceny cebuli. Trudna sytuacja krajowych rolników, a na rynku towar z Rosji [23.10.2023]

Aktualne ceny cebuli utrzymują się na niskim poziomie. Krajowi producenci znajdują się w trudnej sytuacji, a na rynku występuje towar importowany z Rosji. 

Nie tylko ogórki, ale również importowana z Rosji cebula “gości” na polskim rynku warzyw. Tymczasem, sytuacja jest dość trudna dla krajowych producentów. Towaru jest dużo. Wielu rolników nie może bowiem czekać ze sprzedażą, gdyż warunki pogodowe w aktualnym sezonie okazały się dość ciężkie, co znalazło przełożenie w jakości. Wielu z nich nie ma ponadto możliwości długiego przechowywania, przez co zebrany plon trafia na rynek.

Jak przedstawiają się więc aktualne ceny polskiej cebuli? Obecnie ceny krajowego warzywa na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach kształtują się na poziomie 22,00-23,00 zł za 15 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram daje nam to przedział 1,46-1,53 zł. Tyczy się to sprzedaży w hurcie. Tak jak jednak wspominaliśmy, rynek jest przepełniony.

Jak natomiast sytuacja wygląda w przypadku importu? Zagraniczna cebula, która trafiła na polski rynek, pochodzi z Rosji. Kwestię importu z tamtejszych stron i niesprawiedliwości, które wiążą się z owym procederem, poruszaliśmy już niejednokrotnie. Najczęściej tyczyło się to ogórków, jednak jak się okazuje, sprowadzona została również cebula. Na ten moment ceny cebuli z Rosji przedstawiają się na poziomie około 1,30 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl