yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny młodej kapusty na Broniszach. Szaleństwa nie ma, bo jest import...

Aktualne ceny młodej kapusty na Broniszach. Szaleństwa nie ma, bo jest import [30.04.2024]

Sezon na młodą kapustę wystartował, ale szaleństwa na rynku nie ma. Bardzo duże ilości towaru są importowane z Macedonii Północnej. Sprawdziliśmy, jakie są aktualne ceny młodej kapusty na Broniszach w dniu 30.04.2024.

Sezon na polską, młodą kapustę rozpoczął się już w połowie kwietnia 2024 roku. Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach pierwsze partie produktu pojawiły się w dniu 17.04.2024. Szaleństw jednak nie ma, gdyż do kraju sprowadzane są bardzo znaczące ilości towaru z Macedonii Północnej. Jakie są aktualne ceny młodej kapusty na Broniszach?

Ceny młodej kapusty 2024

Na rynku w Broniszach wiele zależy od podaży w danym momencie. Aktualne ceny młodej kapusty zamykają się w przedziale 4,00-6,00 zł/szt. W przypadku, w którym na rynku jest kilku producentów w tym samym czasie, stawki spadają nawet do 4,00 zł/szt. Natomiast w momencie, w którym podaż jest ograniczona, stawki wynoszą 5,00-6,00 zł/szt. Wyższy pułap cenowy dotyczy jednak kapusty dużego kalibru. Zazwyczaj odbiorcy są w stanie zapłacić więcej, jeśli w skrzynce mieści się 5 sztuk. Krótko mówiąc, szaleństw nie ma.

Wśród ofert jest bardzo duża ilość kapusty, którą importerzy sprowadzają oczywiście z Macedonii Północnej. Ceny w tym przypadku wynoszą 4,00 zł/szt. Krajowi producenci nie mają więc możliwości podwyższenia stawek, gdyż odbiorcy zwróciliby się w stronę kapusty z importu. Sprzedaż nie jest łatwa. Warto przy tym zaznaczyć, że różnica w wyglądzie niekiedy jest znikoma, co stwarza potencjalne zagrożenie. Fałszowanie kraju pochodzenia nie jest rzadkością w przypadku warzyw. Warto więc zwrócić się do zaufanego producenta i wesprzeć tym samym lokalne gospodarstwa.

Import z Macedonii Północnej

W 2023 roku z Macedonii Północnej sprowadzono 10,87 tys. ton kapusty. Import miał miejsce także w poprzednich latach, jednak wówczas pozostawał nieco niższy. W 2022 roku wyniósł 8,48 tys. ton, natomiast w 2021 roku oscylował na poziomie 8,60 tys. ton. (Źródło: GUS)

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl