yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny młodych ziemniaków w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Kaliszu

Aktualne ceny młodych ziemniaków w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Kaliszu [31.05.2023]

Obecnie ciężko mówić o cenach, gdyż zarówno podaż, jak i popyt na młode ziemniaki są niestabilne. Wynika to rzecz jasna ze stosunkowo wczesnej pory, a także innych kwestii, spośród których możemy wyróżnić obecność importowanego towaru. Niemniej… Jak kształtowały się one w dniu dzisiejszym?

Zacznijmy od rynku hurtowego w podwarszawskich Broniszach. Najczęściej spotykane stawki w tym przypadku kształtują się na poziomie 4,00-4,50 zł za kilogram. Nieco więcej mogą oczekiwać producenci, którzy posiadają odmianę Irga. Wynika to przede wszystkim z jej niedoboru na rynku. Wśród ofert przeważają bowiem odmiany kremowe.

Niemalże identyczne stawki, względem wyżej wymienionych, możemy zaobserwować na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej w Poznaniu. Zakres cenowy w przypadku krajowych młodych ziemniaków to 60,00-67,00 zł za 15 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram otrzymujemy więc przedział 4,00-4,46 zł.

Kierunek, w którym niestety zmierzają ceny młodego ziemniaka z polskich gospodarstw, widoczny jest już na rynku hurtowym w Łodzi. Na popularnej Zjazdowej producenci mogą bowiem liczyć na stawki rzędu 3,20-4,30 zł za kilogram.

Przedstawiony pułap wydaje się jednak wysoki, gdy spojrzymy na notowania cenowe na Giełdzie Kaliskiej. W tamtejszych regionach ceny młodych ziemniaków od polskich producentów kształtują się na poziomie 30,00-40,00 zł za 15 kilogramowy worek, czyli 2,00-2,66 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl