Aktualne ceny ogórków [05.06.2023]

Ogórki gruntowe utrzymywały się dotychczas na niezmiennym poziomie cenowym. Wszelkie wahania tyczyły się natomiast ogórków szklarniowych. Sytuacja uległa jednak zmianom. Stawki uzyskiwane przez producentów spadły…

Ostatnie dni okazały się kluczowe dla producentów ogórków gruntowych. Do tej pory ceny pozostawały bowiem na niezmiennym poziomie. Niemniej, wzrost podaży zmusił rolników do zmian. Stawki spadły i znacząco zbliżyły się do niskiego poziomu, z którym obecnie muszą liczyć się producenci ogórków szklarniowych.

Jak więc aktualnie przedstawiają się ceny ogórków gruntowych? Na ten moment na rynku w podwarszawskich Broniszach producenci mogą spodziewać się cen rzędu 4,00-5,00 zł za kilogram. Wyższych stawek można oczekiwać za produkt wysokiej jakości w małym kalibrze. W tym przypadku, sprzedając detalicznie, ceny oscylują w przedziale 5,00-6,00 zł za kilogram.

Mówiąc natomiast o ogórkach szklarniowych… Realne do osiągnięcia ceny są dość niskie. Producenci starają się wprawdzie utrzymywać stawki na poziomie 4,00 zł za kilogram, jednak w rzeczywistości jest to niestety rzadko osiągalny pułap. W sprzedaży hurtowej najczęściej można bowiem uzyskać 3,50 zł za kilogram.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Polskie młode ziemniaki odmiana Irga
  2. Ciagnik-na-polu-orka
  3. Zdrowa kapusta podczas przechowywania
  4. Biogazownie rolnicze
  5. Skradzione maszyny rolnicze
  6. Aktualne ceny polskich pomidorów

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności