yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny ogórków na Broniszach. Towar z Rosji naciera w zauważalnych ilościach...

Aktualne ceny ogórków na Broniszach. Towar z Rosji naciera w zauważalnych ilościach [13.03.2024]

Ciemne i chłodne dni ograniczają podaż ogórków na rynku w Broniszach. Ceny utrzymują się na nieco wyższym poziomie. Wśród ofert wciąż napotykany jest ponadto towar z Rosji, który naciera do kraju w zauważalnych ilościach. Jakich cen ogórków można aktualnie się spodziewać?

Aktualne ceny ogórków gruntowych na Broniszach

Krajowe ogórki w typie gruntowym pojawiły się na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach już w pierwszej połowie lutego. Początkowo stawki oscylowały na poziomie 35,00 zł za kilogram. Nie zdołały się jednak utrzymać i niedługo później spadły do poziomu około 20,00 zł za kilogram. Stało się tak, gdyż wśród ofert dostępny był towar z Rosji, który kosztował znacznie mniej. Krajowi producenci musieli dostosować się do sytuacji.

Jak to wygląda aktualnie? Na ten moment stawki utrzymały się na dość zbliżonym poziomie. W sprzedaży detalicznej wciąż można oczekiwać cen rzędu 20,00 zł za kilogram. Nieco większe ilości sprzedawane są niewiele taniej. W najgorszym wypadku stawki przedstawiają się na poziomie 17,00 zł za kilogram. Za towar najwyższej jakości zwykle można dostać więcej. Mówiąc natomiast o produkcie z Rosji, który wciąż występuje na rynku w zauważalnych ilościach, ceny utrzymują się na pułapie 15,00 zł za kilogram.

Niekiedy napotkać możemy jeszcze towar pochodzący z krajów bałkańskich. Warto jednak zauważyć, że są to stosunkowo niewielkie ilości. Produkt nie cieszy się ponadto popularnością wśród odbiorców. Kaliber jest bowiem znacznie mniejszy, a barwa ciemnozielona.

Warunki pogodowe w Polsce

Omawiając sytuację dotyczącą ogórków warto wspomnieć o warunkach pogodowych, które w znaczącym stopniu oddziałują na podaż towaru. W ostatnim czasie temperatury zarówno w dzień, jak i w nocy pozostają bowiem na zdecydowanie niższym poziomie. Dni stały się ponadto ciemne i ponure. Rośliny rozwijają się z tego powodu wolniej. Niemniej, ograniczona podaż pozwala utrzymać ceny na nieco wyższym poziomie, co widzimy obecnie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Aktualne ceny ogórków szklarniowych na Broniszach

W przypadku ogórków szklarniowych (gładkich) ceny również pozostają na zbliżonym poziomie względem ostatnich tygodni. Stawki za towar od krajowych producentów przedstawiają się na poziomie 8,00-9,00 zł za kilogram. Produkt sprowadzany z Rosji pozostaje tańszy i kosztuje około 7,50 zł za kilogram. Wśród ofert możemy niekiedy napotkać także ogórki z Grecji i Holandii. W przypadku towaru, który ma już swoje dni, cena oscyluje w granicach 7,00 zł za kilogram. Importerzy, którzy posiadają świeży produkt, starają się sprzedawać go za 8,00 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl