Aktualne ceny pomidorów. Mało kto wybiera import [14.11.2023]

Pomidory karton

Ilość polskich pomidorów na rynku jest coraz niższa. Warzywo wciąż jednak pozostaje zdecydowanie bardziej pożądane przez konsumentów niż produkt importowany. Jak przedstawiają się aktualne ceny pomidorów na Broniszach? 

Ilość krajowych pomidorów na rynku w Broniszach jest coraz niższa. Wraz z biegiem czasu coraz ciężej ponadto utrzymać wysoką jakość, przez co zakres cen jest dość duży. Warto jednak zauważyć, że nawet gorszej jakości polskie pomidory wciąż są znacznie lepsze i zdecydowanie bardziej pożądane przez odbiorców niż produkty importowane.

Jakich cen pomidorów malinowych należy się spodziewać na rynku w Broniszach? Tak jak wspominaliśmy, przedział cenowy jest tutaj dosyć duży. Stawki zaczynają się już od 5,00 zł za kilogram. Tyczy się to towaru nieco niższej jakości. Za pomidory najwyższej klasy rolnicy mogą natomiast spodziewać się cen w granicach 9,00-10,00 zł za kilogram.

Jak sytuacja przedstawia się w przypadku pomidorów czerwonych? Pomidory czerwone zapewniają producentom niższe ceny względem pomidorów malinowych. Stawki oscylują bowiem w przedziale od 4,50 do 7,00 zł za kilogram. Tutaj także cena zależy od jakości.

Co z importem? Na rynku występuje szeroka gama pomidorów importowanych. Warzywo sprowadzane jest z Belgii, Maroka i Turcji. Co istotne, jakość i smak zagranicznych pomidorów są zdecydowanie niższe od towaru z polskich gospodarstw. Importerzy początkowo próbowali sprzedawać drożej, ale z czasem zostali zmuszeni do obniżenia swoich wymagań. Aktualne ceny pomidorów z zagranicy to około 5,00 zł za kilogram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności