yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny pomidorów. Mało kto wybiera import

Aktualne ceny pomidorów. Mało kto wybiera import [14.11.2023]

Ilość polskich pomidorów na rynku jest coraz niższa. Warzywo wciąż jednak pozostaje zdecydowanie bardziej pożądane przez konsumentów niż produkt importowany. Jak przedstawiają się aktualne ceny pomidorów na Broniszach? 

Ilość krajowych pomidorów na rynku w Broniszach jest coraz niższa. Wraz z biegiem czasu coraz ciężej ponadto utrzymać wysoką jakość, przez co zakres cen jest dość duży. Warto jednak zauważyć, że nawet gorszej jakości polskie pomidory wciąż są znacznie lepsze i zdecydowanie bardziej pożądane przez odbiorców niż produkty importowane.

Jakich cen pomidorów malinowych należy się spodziewać na rynku w Broniszach? Tak jak wspominaliśmy, przedział cenowy jest tutaj dosyć duży. Stawki zaczynają się już od 5,00 zł za kilogram. Tyczy się to towaru nieco niższej jakości. Za pomidory najwyższej klasy rolnicy mogą natomiast spodziewać się cen w granicach 9,00-10,00 zł za kilogram.

Jak sytuacja przedstawia się w przypadku pomidorów czerwonych? Pomidory czerwone zapewniają producentom niższe ceny względem pomidorów malinowych. Stawki oscylują bowiem w przedziale od 4,50 do 7,00 zł za kilogram. Tutaj także cena zależy od jakości.

Co z importem? Na rynku występuje szeroka gama pomidorów importowanych. Warzywo sprowadzane jest z Belgii, Maroka i Turcji. Co istotne, jakość i smak zagranicznych pomidorów są zdecydowanie niższe od towaru z polskich gospodarstw. Importerzy początkowo próbowali sprzedawać drożej, ale z czasem zostali zmuszeni do obniżenia swoich wymagań. Aktualne ceny pomidorów z zagranicy to około 5,00 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl