Aktualne ceny pomidorów na rynku w Broniszach [20.04.2023]

Aktualne ceny krajowych pomidorów

Wraz z biegiem czasu ceny pomidorów na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach uległy zmianom. Obserwowany jest wzrost podaży, a wraz z tym tendencja spadkowa cen, które producenci otrzymują w ramach wynagrodzenia.

Warunki pogodowe nieustannie ulegają poprawie. Wprawdzie nie można nazwać ich stabilnymi, jednak temperatura coraz częściej sprzyja rozwojowi roślin, a dostęp do światła znacznie się wydłuża. Wszystko to sprawia, że podaż pomidorów wzrasta z dnia na dzień.

Z jednej strony ma to pozytywny wydźwięk, gdyż produkty importowane znikają z rynku, a konsumenci mają do dyspozycji wysokiej jakości, smaczne pomidory od polskich producentów. Każdy medal ma jednak dwie strony… Wzrastająca podaż jest bowiem przyczyną spadku cen, które odgrywają niezwykle istotną rolę w utrzymaniu gospodarstw.

Jak sytuacja przedstawia się aktualnie? W przypadku pomidorów czerwonych ceny oscylują na ten moment na poziomie 90,00-95,00 zł za 6 kilogramowy karton, czyli 15,00-15,83 zł za kilogram. Mówiąc natomiast o pomidorach malinowych… Producenci są w stanie uzyskać wynagrodzenie rzędu 100,00-110,00 zł za karton, co w przeliczeniu na kilogram daje 16,66-18,33 zł.

Wśród ofert wciąż możemy napotkać rzecz jasna towar z importu. Wprawdzie krajowy pomidor zaczyna odgrywać coraz większą rolę, jednak na całkowity zanik konkurencji przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. Na ten moment na rynku zauważalny jest produkt z Turcji w cenie 7,00-8,00 zł za kilogram, a także pomidory malinowe z Hiszpanii, które kosztują około 100,00 zł za 6 kilogramów.

Related Posts

  1. Pijany traktorzysta
  2. Problem z importem zboża z Ukrainy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności